Małe bliskościowe przedszkole

o nas

Jesteśmy małym społecznym przedszkolem. Stawiamy na rozwój emocjonalny i społeczny dzieci. Chcemy, aby nasze przedszkolaki czuły się u nas bezpiecznie i swobodnie. Jesteśmy przekonani, że tylko wtedy mogą w pełni rozwinąć swoje skrzydła i eksplorować otaczający je świat.

przestrzeń
jak pracujemy

Tworzymy relacje

Dzieci potrzebują bezwarunkowej miłości. Jesteśmy przy nich bez względu na to jak silne emocje właśnie przeżywają. Wspieramy ich, gdy jest nam wszystkim przyjemnie, ale też wtedy, gdy w grupie pojawia się konflikt. Moderujemy konflikty w taki sposób, by potrzeby wszystkich dzieci i dorosłych były uwzględnione.

Szanujemy granice

Już od najmłodszych lat dzieci zaznaczają swoją autonomię i chcą o sobie decydować. Wspieramy te potrzeby w trosce o poczucie sprawczości dzieci niezwykle istotne na drodze do samodzielności. Nie zmuszamy do jedzenia, leżakowania, nie odpieluchowujemy bez współpracy z rodzicami i gotowości dziecka.

Pracujemy z emocjami

Uczymy dzieci rozpoznawać, nazywać emocje i potrzeby, dogadywać się z innymi bez agresji, obniżać napięcie i przychodzić po wsparcie. Modelujemy język osobisty - uczymy dzieci mówić o sobie i swoich potrzebach.

zajęcia dodatkowe