Zmiany w Adopcji Serca

Zmiany w Adopcji Serca

hamadou-amadou

Ostatnio zaszły duże zmiany w naszym programie Adopcji Serca. Mamy nowego podopiecznego!

Dziewczynka, którą finansowaliśmy od 2010 roku – Aline Uwera z Rwandy – nie skończyła co prawda jeszcze szkoły, ale jej rodzice przeprowadzili się do innej części Rwandy i Aline nie jest już objęta programem Adopcji. Mamy nadzieję, że jej los się poprawił i zdoła spokojnie skończyć szkołę, a w przyszłości zdobyć zawód i wyrwać się z biedy, w jakiej wzrastała. Bardzo dziękujemy wszystkim Adopcyjnym Rodzicom, którzy wpłacali składki na Aline. My nie zrezygnowaliśmy z udziału w Adopcji Serca. Nadal chcemy pomagać. Dostaliśmy już informacje dotyczące naszego kolejnego dziecka, to Hamadou Amadou.

Hamadou urodził się 16.12.2008 w Ndelele w Kamerunie. Ma czterech braci i dwie siostry. Jego rodzina jest bardzo biedna. Warunki zamieszkania: w 3 pomieszczeniach mieszka razem 10 osób. Wyposażenie chaty to dwa łóżka, stół, 7 taboretów i 5 mat. Hamadou uczęszcza do Szkoły Świętego Serca w Ndelele, jest w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Jest grzecznym chłopcem, trochę pomaga rodzicom, których stać na dwa posiłki dziennie dla dzieci, lubi bawić się ze swoim rodzeństwem. Środki z Adopcji Serca pozwolą na opłacenie przyborów szkolnych, opłat szkolnych, odzieży i żywności dla Hamadou.

Przypominamy jak zostać rodzicem adopcyjnym

Namawiamy wszystkich, którzy nie należą jeszcze do naszej adopcyjnej rodziny, by się do nas przyłączyli. Trzeba tylko zgłosić swój udział wychowawcom – i co roku opłacać składkę w wysokości minimum 12 złotych (raz w roku szkolnym!). To wystarcza, nasza Rodzina Adopcji Serca jest duża! W przypadku, kiedy nasze wpłaty są wyższe, niż wysokość dofinansowania na jedno dziecko, wszystkie nadwyżki są przeznaczanie przez Maitri na dożywianie głodujących dzieci w Afryce.

Jesteśmy w Adopcji Serca od 2001 roku. Hamadou to czwarte dziecko, któremu pomagamy! Więcej o naszych poprzednich działaniach dla Maitri znajdziecie tutaj.

hamadou-amadou1