Zielona Szkoła w Krakowie

Zielona Szkoła w Krakowie

zielona szkoła

Uczniowie z klas 4-6 na swoją tegoroczną zieloną szkołę wybrali się do stolicy Małopolski. Plan wycieczki był bardzo ambitny i cieszymy się, że udało się go zrealizować. To były 3 dni pełne wrażeń.

Zanim jednak nasza wycieczka dojechała do Krakowa, w pierwszej kolejności udała się do Kopalni Soli w Wieliczce. Później uczniowie ze swoimi opiekunami trafili na krakowski Kopiec Kościuszki, gdzie zwiedzili kilka niezwykle interesujących wystaw. Następnie wszyscy udali się do schroniska młodzieżowego, gdzie mogli się w końcu rozpakować. A już wieczorem przyszedł czas na wodne szaleństwo w krakowskim Aqua Parku.

Kolejny dzień nasi uczniowie rozpoczęli od lekcji w Muzeum Narodowym w Sukiennicach. Kolejnym punktem zielonej szkoły była gra terenowa, która sprawdzała świeżo zdobytą wiedzę o grodzie Kraka. Po obiedzie wesoła wycieczka udała się do Muzeum „Pod Rynkiem”. A na koniec dnia wszyscy zjedli słodką kolację niespodziankę.

Trzeciego dnia organizatorzy zabrali uczniów na kolejną lekcję muzealną. Tym razem na Wawelu, gdzie zwiedzili Królewską Katedrę (dzwon Zygmunta, Groby Królewskie). Po spacerze po krakowskiej starówce wszyscy zjedli obiad i na tym zakończyła się nasza zielona szkoła.