Zgłębiamy średniowiecze

Zgłębiamy średniowiecze

Uczniowie z klasy 3b mają za sobą cykl lekcji poświęconych wiekom średnim 🤴. W ramach zajęć między innymi tworzyli zamkowe lapbooki, budowali 🏰 zamki z kartonów, uczestniczyli w średniowiecznej uczcie i programowali specjalną rycerską trasę dla… ozobota 🤖.

Chłopcy z zapałem budowali makiety zamków z kartonów. Powstało ich całe miasto. Dziewczynki z kolei pięknie urządzały ich wnętrza. Wszyscy dowiedzieli się przy okazji, czemu miały służyć rozwiązania architektoniczne stosowane w tamtych czasach.

Innego dnia pani Ola zaprosiła swoje dzieci na prawdziwą średniowieczną ucztę. Ku uciesze dzieci wszyscy zajadaliśmy legalnie kurczaka bez sztućców. Ale wcześniej, tak jak w czasach naszych królów, umyliśmy ręce w miseczkach, stojących na stole. Podczas biesiadowania rozmawialiśmy o zwyczajach, potrawach i zasadach panujących kiedyś przy stole.

Jeszcze innego dnia stworzyliśmy wielką trasę dla ozobota, który mógłby przejechać naszym średniowiecznym miasteczkiem. Godziny rysowania i testowania nie poszły na marne. Nasz mały robocik pokonał ostatecznie całą trasę, za co otrzymał od wszystkich gromkie brawa.