Zajęcia otwarte w grupie Pszczółek

Zajęcia otwarte w grupie Pszczółek

Tradycyjnie, jak co roku przed Świętami, zaprosiliśmy naszych wspaniałych rodziców na zajęcia otwarte o tematyce świątecznej. Zajęcia oraz wspólne warsztaty wprowadziły nas w nastrój zbliżających się Świąt. Głównym celem było wzmacnianie rodzinnych więzi, rozwijanie u dzieci samodzielności i aktywności twórczej oraz umiejętności współdziałania w grupie.

Podczas zajęć Pszczółki aktywnie brały udział w zabawach: rytmiczno– ruchowych, słuchowych, manualnych, chętnie przeliczały śnieżynki, mikołajowe prezenty, rozwiązywały zagadki tematyczne, zadania z glottodydaktyki oraz kodowania. Nasi goście mieli okazję uczestniczenia wraz z dziećmi w rozwiązywaniu zadań, które wywołały wiele radości. Pszczółki przygotowały dla rodziców również niespodziankę muzyczną – piosenkę „Jingle bells”, którą zaśpiewały w języku angielskim i zagrały na kolorowych dzwonkach.

Na czas trwania warsztatów sala Pszczółek zamieniła się w niezwykłą pracownię artystyczną. Rodzice wraz ze swoimi pociechami z ogromnym zaangażowaniem tworzyli przepiękne ozdoby świąteczne. Powstało wiele niepowtarzalnych stroików świątecznych. Gotowe prace z całą pewnością będą elementem dekoracyjnym świątecznego stołu. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wspólnie spędzony czas i szczęśliwi, że mamy tak wspaniałych, uzdolnionych i chętnych do współpracy rodziców.