Zajęcia dodatkowe: teatr

Zajęcia dodatkowe: teatr

Na teatralnych zajęciach dodatkowych z Justyną Weigt nasze dzieci ćwiczą się w byciu aktorami. Nasi uczniowie poznają w ten sposób siebie, swoje mocne strony i ograniczenia. Oswajają się z publicznymi wystąpieniami, próbują improwizacji, wymyślają niezwykłe historie.

Innym razem się blokują, walczą z własną obawą przed popełnieniem błędu lub narażeniem się na śmieszność. Na zajęciach prowadząca tworzy bezpieczną przestrzeń, w ramach której łatwiej jest się przełamać i pokonywać swoje ograniczenia. W ten sposób dzieci budują poczucie własnej wartości, samoświadomość, dystans do siebie i akceptację. Kiedy lepiej panujemy nad komunikacją, łatwiej jest nam zapanować nad emocjami, schować do kieszeni swoje ego, a wtedy łatwiej jest nam się dogadać w każdej sytuacji. Dzięki temu uczestnicy zajęć rozwijają się nie tylko, jako aktorzy. Przede wszystkim rozwijają się jako ludzie.

Na ostatnich zajęciach teatralnych dzieci wcielały się w wybrane przez siebie przedmioty. Ich zadaniem było ożywienie przedmiotu i wymyślenie krótkiej historii na jego temat. Uczestnicy zajęć opowiadali o emocjach związanych z byciem  danym przedmiotem i pomysłowo wplatali swoich bohaterów w zabawne historie.

W kolejnym zadaniu ożywione przedmioty zaczęły ze sobą rozmawiać. Okulary z krawatem i kapelusz z koralami. Niektórzy bez trudu wchodzili w wybrane przez siebie role. A zaimprowizowana sytuacja okazała się bardzo stymulująca dla ich wyobraźni. Na koniec młodzi aktorzy musieli jeszcze opowiedzieć o swoim przedmiocie tak, żeby inna osoba zechciała go kupić.