Z emocjami na TAK

Z emocjami na TAK

W pierwszym tygodniu ferii w grupie Pszczółek🐝 był realizowany projekt edukacyjny „Z emocjami na TAK”. Wprowadzenie dzieci w świat emocji i ułatwienie im poruszania się w tej sferze stanowi podstawę do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Nawiązywanie relacji z innymi, empatia, świadomość własnych emocji czy dobra współpraca z innymi to kluczowe umiejętności w życiu każdego człowieka.

Z Przez cały tydzień Pszczółki🐝 uczyły się rozpoznawać i nazywać emocje oraz poznawały sposoby wyrażania swoich uczuć w odpowiedni sposób, poprzez zabawy przed lustrem, tańce z balonami🎈, gry tematyczne, słuchanie bajek📖, opowiadań, techniki relaksacyjne oraz różnorodne działania twórcze👩‍🎨. Przedszkolaki wyruszyły w magiczną podróż do krainy emocji i bardzo chętnie uczestniczyli we wszystkich zajęciach realizowanych w ramach projektu.

Nasze pociechy swoje emocje odzwierciedliły w formie prac plastycznych, które ubarwiły korytarz przedszkolny i wzbudziły zaciekawienie u rodziców🎨. Samodzielnie stworzone prace plastyczne: królewski zamek🏰 oraz statek piracki ⚓️⛵️dostarczyły najwięcej pozytywnych emocji małym twórcom🤩. Dzięki udziałowi w projekcie🎭, mali odkrywcy dowiedzieli się jak pracować w zespole, twórczo myśleć, nazywać emocje oraz komunikować się ze sobą.