You Can Sing!

You Can Sing!

You Can Sing

Znajomość języka angielskiego, dobry akcent i wymowa to czynniki, które uzdolnionym polskim wokalistom otwierają drzwi do międzynarodowej kariery. Ponadto śpiewanie po angielsku jest doskonałym sposobem nauki tego języka.

Chcieliśmy sprawdzić jak to jest z tym śpiewaniem po angielsku u dzieci z Opola. Dlatego 15 czerwca 2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu zorganizowaliśmy I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs został przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych: uczniowie klas I-III oraz uczniowie klas IV –VI w kategoriach soliści oraz duety.

Wzięło w nim udział 28 uczniów z takich szkół jak: PSP 7, PSP 21, PSP 2 im. Polskich Olimpijczyków, PSP 1 im. Obrońców Westerplatte, PSP 5 z Oddziałami Integracyjnymi im Karola Musioła, a także SP TAK im. Ireny Sendlerowej.

Jury oceniało wykonawców pod względem walorów głosowych, poprawności językowej oraz umiejętności scenicznych. W skład tego gremium weszli:

 • Łukasz Knapik –saksofonista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Ze swoimi zespołami koncertuje na festiwalach i konkursach w całej Europie. Prowadzi klasę saksofonu w PSM w Leśnicy. Jest instruktorem na wielu warsztatach muzycznych;
 • Ewa Kropielnicka – nauczycielka j. angielskiego i trenerka: Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych. Zajmuje się nauczaniem j. angielskiego dzieci i nastolatków; kształci również przyszłych nauczycieli j. angielskiego, prowadzi zajęcia metodyki nauczania j. angielskiego. Jest również coachem i prowadzi szkolenia z coachingu.
 • Magdalena Szyszka – nauczycielka j.angielskiego i trenerka. Pracuje z różnymi grupami wiekowymi i kształci przyszłych nauczycieli na Uniwersytecie Opolskim. Angażuje się w różne działania: organizuje konferencje dla nauczycieli, hospituje zajęcia w szkole, pracuje naukowo;
 • Anita Dorczyńska-Czopowik – polonistka-aktywistka, wicedyrektor ZS TAK. Pasjonuje się nowymi technologiami i fotografią. Angażuje się w liczne projekty edukacyjne, społeczne i kulturalne.

Wyniki

Klasy I-III solo

 1. Iga Dziadkiewicz kl. III SP TAK The sun will come out tomorrow / Annie 2014
 2. Maja Grygierczyk kl. III PSP7 The climb / Miley Cyrus
 3. Anna Lasota kl. II PSP5 Que Sera, Sera/Doris Day

Klasy I-III duety

 1. Anna Frąszczak & Emilia Zwiech kl. I SP TAK Magic Train / British School Children
 2. Emilia Kuźnicka & Julia Henzler kl. II PSP21 In the jungle / the Tokens
 3. Anastazja Miklis & Maja Halupczok kl. I SP TAK Sing a rainbow/Ella Doron

Klasy IV-VI solo

 1. ex aequo Julia Król kl. IV PSP2 Is it right / Elaiza
 1. ex aequo Marysia Grądowy kl. V PSP21 Stay with me / Sam Smith
 2. Celina Zarzycka klasa kl. V PSP21 It can only get better / Amy Diamond

Klasy IV-VI duety

 1. Maja Szwiec & Emilka Manasterska kl. IV SP TAK Your lips are moving / Meghan Trainor
 2. Malwina Potylicka & Julia Król PSP2 Barbie girl / Aqua
 3. Maria Mikzińska & Natalia Kurdzieko kl. VI PSP1 People help the people / Birdy

Wyróżnienie

 • Julia Nowak-Zwolińska & Julia Król PSP2 Rolling in the deep / Adele

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci otrzymali również nagrody książkowe oraz gry językowe. Nagrody mogliśmy zakupić, dzięki pomocy sponsorów, którym serdecznie dziękujemy.

LOGONOWE filharmonia-logo termika_logo_male

[/col]