Wyprawa po starym strychu

Wyprawa po starym strychu

Z okazji 👵👴 Dnia Babci i Dziadka 🐝 Pszczółki wybrały się na niezwykłą wyprawę po zakurzonym starym strychu 🕷️🕸️. Dzieci musiały pokonać różne przeszkody, by dostać się do tajemniczego kufra 🗝️. W tym celu podzieliły się na grupy i pracowały na trzech stacjach.

Pierwsze stanowisko wyposażyliśmy w liczmany i karty z działaniami. Uzyskane wyniki były wskazówkami, pomagającymi otworzyć kłódki w skrzyni. Na drugiej stacji przedszkolaki musiały ominąć buszujące po strychu myszki i pozbierać klucze. Wzajemnie przeprowadzały się przez planszę, wykorzystując do tego podstawy analogowego kodowania.

Trzecią stację zajmował groźny pająk, któremu należało stworzyć pajęczynę tak, by można było bezpiecznie przedostać się na drugą stronę. Dzieci dzielnie współpracowały, aby bez pomocy nauczyciela zamocować i przeciągnąć pajęcze nici tak, by pająk ułożony na środku sieci pozostał na miejscu. Ćwiczyliśmy w ten sposób orientację przestrzenną, podstawy geometrii oraz algebry. Oswajaliśmy lęk przed pająkami.

Gdy w końcu udało się dotrzeć do kufra, Pszczółki wstrzymały oddech i uchyliły wieko. W skrzyni ujrzały starodawne przedmioty, do których musiały dopasować podpisy. W ten sposób dzieci rozwijały kompetencje czytelnicze. Taki wehikuł czasu stworzył idealną okazję do rozmowy o dobrych manierach, szacunku i miłości. Dzieciaki dowiedziały się też, co to znaczy być damą i dżentelmenem. To wartości, które są niezwykle ważne dla naszych dziadków. Warto zachować je w pamięci.