Wyprawa na biegun północny

Wyprawa na biegun północny

Biedronki wybrały się w daleką podróż do krainy lodu. Wyprawę rozpoczęła rozgrzewka przed podróżą – zabawa dźwiękonaśladowcza, podczas której dzieci odtwarzały różnymi sposobami skrzypiący śnieg, trzaskający lód. Przedszkolaki poznały położenie bieguna północnego na kuli ziemskiej, poznały żyjące tam zwierzęta, ludność, jak i sam wygląd mroźnej Arktyki. Dzieci poznały dom Eskimosa – Igloo. Podczas wyprawy przedszkolaki spotkały fascynujące zwierzęta: pingwina, fokę, niedźwiedzia polarnego, orkę, morsa,mewy, renifery oraz lisa polarnego.

Dzieci w tym tygodniu uczestniczyły w wielu zabawach improwizowanych ruchem oraz w zabawach ruchowych kształtujących spostrzegawczość, koordynację wzrokowo-ruchową, koncentrację uwagi i pamięć. Były też interesujące zabawy matematyczne.

Biedronki z wielką radością wzbogacały wiadomości na temat Arktyki, utrwalały informacje na temat wyglądu i sposobu przygotowania się poszczególnych zwierząt do zimy, ćwiczyły pamięć fonetyczną i wzrokową, doskonaliły znajomości figur geometrycznych oraz tworzyły zbiory na podstawie podanych cech. Biała kraina tak bardzo spodobała się dzieciom, że przeniosły na kartkę papieru jej mały fragment i wspólnymi siłami wykonywały prace plastyczne doskonaląc swoje zdolności manualne☺️.