Wyniki Kangura Matematycznego

Wyniki Kangura Matematycznego

Nasi uczniowie co roku biorą udział w największym międzynarodowym konkursie matematycznym „Kangur Matematyczny” . Także w tym roku osiągnęli w nim bardzo dobre wyniki.

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie (Źródło: http://www.kangur-mat.pl).

Najlepiej w stosunku do swoich rówieśników z innych krajów poradziła sobie Agata Łobudzińska z klasy 2a, która uzyskała wynik bardzo dobry. Z tej klasy wyróżniono jeszcze Emilkę Zwiech, Annę Frąszczak i Paulinkę Iwan. Ponadto wyróżnienia otrzymali Dominika Szadkowska (kl. 3b), Filip Sokołowski (kl. 5a) i Tomasz Jakubowski (kl. 6b). Serdecznie gratulujemy.

IMG_1132 IMG_1133 IMG_1135 IMG_1137