Wspominamy 25 lat TAK-a

Wspominamy 25 lat TAK-a

Rok 2015 jest dla TAK-a bardzo szczególny. To nasze 25 urodziny. Postanowiliśmy z tego powodu częściej zaglądać w przeszłość, więcej wspominać, przypominać naszych absolwentów, nauczycieli, wydarzenia.

A kiedy zaczęliśmy przeszukiwać nasze archiwa okazało się, że mamy bardzo bogatą dokumentację – przede wszystkim dzięki mrówczej, wieloletniej pracy pani Marysi Bitki, która przez ponad 20 lat przygotowywała plansze z przeglądem najważniejszych wydarzeń, wszystko sumiennie opisując.

Gromadziła też fotografie, dzięki czemu dziś chyba nie ma absolwenta czy wydarzenia, którego nie dałoby się odnaleźć na zdjęciach. Na naszym zdjęciu dwie ważne w historii TAK-a osoby: pani Marysia Bitka – nauczyciel historii i wicedyrektor Szkoły TAK w latach 1993 – 2011 oraz pani prof. Barbara Weigl – prawdziwy filar TAK-a, osoba przez wiele lat zaangażowana bezpośrednio w nasz rozwój i ciągnąca nas „w górę” dzięki swojej wiedzy psychologicznej i doświadczeniu, prezes Zarządu Towarzystwa Alternatywnego Kształcenia w latach 1994 – 2004 i od 2009 do dziś.