Wizyta uczniów z Niemiec

Wizyta uczniów z Niemiec

W tym tygodniu gościmy grupę uczniów z partnerskiej szkoły BBS Neustadt z Niemiec. W ramach wspólnego projektu “Let’s tackle it” nasi uczniowie współpracują z kolegami z Niemiec i projektują wspólnie innowacyjne rozwiązania wykorzystujące nowe technologie.

Jeden z takich projektów to “Kolobok” – czyli piłka dla osób z demencją – przygotowany przez naszego ucznia Maksa Zamojskiego z klasy 7a i Finna Kirchberga ze szkoły niemieckiej. Projekt zdobył już wyróżnienie i puchar w konkursie Science Fair w Landau w kategorii „Ludzie i społeczeństwo”.

Drugi wspólny projekt realizowany w ramach projektu, ‘Musikbox’, dotyczył nagrania wybranych piosenek z europejskich krajów. Młodzi wynalazcy z Niemiec przygotowali skrzynkę, na której znajduje się mapa Europy. Po naciśnięciu odpowiedniego guzika można posłuchać wybranej melodii z danego kraju. Agata i Ola zaprogramowały “Mazurka Dąbrowskiego”. Projekt ‘Musikbox’ jest w finale konkursu, który odbędzie się  w Hanowerze. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i czekamy na wyniki.

Nasi goście poznali historię szkoły, zwiedzili oba budynki szkolne i wspólnie uczestniczyli w twórczych zajęciach z Odysei Umysłu.

Wizyta jest efektem wspólnie realizowanego projektu. wspólnie z nimi i z Zespołem Szkół Elektrycznych z Opola realizujemy projekt w ramach programu Erasmus Plus, który nazywa się “Let’s tackle it – mit Wissenschaft und Technik gestalten wir die Welt von morgen” (Zróbmy to – dzięki nauce i technologii kształtujemy świat jutra).