Wiosenny piknik

Wiosenny piknik

Szkoła to nie tylko nauka, ale również relacje pomiędzy ludźmi, którzy ją tworzą. W trosce o ich wysoką jakość postanowiliśmy nieco odetchnąć od szkolnych obowiązków. Nasi gimnazjaliści zorganizowali sobie i nam wiosenny piknik.

Początek kalendarzowej wiosny to doskonała okazja, by zainaugurować sezon grillowy. Zamiast tradycyjnego topienia marzanny, postanowiliśmy się nieco zintegrować z naszą młodzieżą. Piknikowa atmosfera sprzyja budowaniu dobrej atmosfery w grupie i daje energię do bardziej wytężonej pracy w przyszłości.

Chociaż nie jest to łatwe, nie poddajemy się w realizacji naszego wyobrażenia o nauczycielu, jako partnerze i mentorze każdego ucznia. Uważamy, że nauczyciel trzymający ucznia na dystans, to nauczyciel, który idzie na łatwiznę. Dlatego, pomimo licznych wpisanych w ten wybór niepowodzeń, podążamy trudniejszym, ale znacznie ciekawszym szlakiem edukacyjnym. W takiej relacji nauczyciel-uczeń jest miejsce zarówno na wspólne wygłupy, jak i poważne rozmowy. I jedne, i drugie miały miejsce w trakcie tego wydarzenia.