Wiosenne lekcje plastyki

Wiosenne lekcje plastyki

lekcje plastyki

Ostatnio kilkukrotnie odwiedziliśmy z aparatem klasy 1-3 podczas ich lekcji plastyki. Za każdym razem było to bardzo interesujące doświadczenie. Zajęcia są różnorodne, a dzieci niesamowicie skoncentrowane na swojej pracy. W efekcie powstają bardzo ciekawe rzeczy.

Wiosna na zajęciach plastyki w klasach 2a i 2b przebiegała pod szyldem ”igły i nitki”. Uczniowie uczyli się podstaw szycia, czyli jak tu trafić nitką w igłę i zawiązać supełek na nitkach.Wykonali własnoręcznie maskotkę z włóczki oraz poznali zasady działania maszyny do szycia. Ku naszemu zadowoleniu, w prace z igłą i nitką zaangażowali się mocno także chłopcy.

Klasy 1a i 1b jeszcze bardziej sensorycznie pracowały z farbami. Zadaniem dzieci było namalować opuszkami palców swój portret w dwóch odsłonach (połowach): w nastroju dobrym i złym. Na koniec oczywiście całe ręce były w farbie i dzieciaki koniecznie musiały jeszcze zrobić kolorowe pieczątki dłoni :).

Nasi uczniowie kontynuowali również zabawy z gliną. Ta forma artystycznej ekspresji cieszy się u nas niesłabnącą popularnością. Od czasu do czasu – na prośbę uczniów – można ją spotkać również podczas zajęć na świetlicy.