Klasowe aktualności

Klasowe aktualności

IMG_0949

Lekcja z Panem Kleksem

Uczniowie 4 klasy mieli lekcje wprowadzające do charakterystyki postaci. Jednym z elementów takiego zadania jest przygotowanie opisu zewnętrznego postaci. W tym celu podzieleni na grupy uczniowie – wspomagając się cytatami z lektury – stworzyli prace plastyczne przedstawiające naturalnych rozmiarów sylwetkę Pana Kleksa.

20151029_090602

Sałatka owocowa i zimowe przetwory 

Nadchodzi zima. To czas, w którym częściej ludzie są przygnębieni  i smutni. Są na to jednak sposoby. Pierwszy tydzień listopada był w klasie 2a bardzo zdrowy i kolorowy. Na poprawę nastroju dzieci przyrządziły w jadalni pyszne sałatki owocowe.

Jesień to również czas przygotowań do zimy. W tym celu przygotowuje się przetwory do zimowej spiżarni. W klasie kosztowaliśmy przetwory z kuchni naszych mam i babć. Były tak pyszne, że zniknęły niemal natychmiast.

Klasowy Dzień Zabawki

Jeszcze w październiku klasa 1c obchodziła Klasowy Dzień Zabawki i z tej okazji dzieci z drobną pomocą swoich rodziców przez cały tydzień przygotowywały swoje zabawki, aby później zaprezentować je przed całą klasą. A było na co patrzeć, ponieważ dzieci miały wspaniałe pomysły zarówno na formę zabawki jak i samo wykonanie.

IMG_7857

Wycieczka do Byczyny w relacji uczennicy

„Jeszcze w październiku klasy trzecie pojechały na wycieczkę do Grodu rycerskiego koło Byczyny. Podróż była długa.

Mieliśmy tam różne zajęcia: pisaliśmy gęsim piórem, tańczyliśmy do dworskiej muzyki, tkaliśmy na krosnach i strzelaliśmy z łuku. Podobały mi się tańce, ale najwspanialsze było strzelanie z łuku. Na początku myślałam, że wszystko wydarzy się w zamku, a okazało się, że byliśmy w wielkiej, drewnianej budowli – średniowiecznym grodzie.

Wspaniale się bawiłam.”

Dominika Szadkowska z klasy 3b

Lapbooki po angielsku – CLIL

W tym roku szkolnym kontynuujemy naukę angielskiego metodą CLIL. W klasie 2b przeprowadziliśmy lekcje matematyki, których tematem było dodawanie i odejmowanie w zakresie od 0 do 100. Poza tym uczniowie poznali fachowe nazewnictwo typu: składnik, odjemna, odjemnik, suma, różnica, plus i minus.

Zdobytą w ten sposób wiedzę nasi uczniowie wykorzystali do przygotowania lapbooków. Dzięki temu ich zaangażowanie w poznanie nowego materiału stało na bardzo wysokim poziomie. Ta metoda edukacyjna świetnie się zastępuję formę notatki w zeszycie.

Lapbook to swoista mapa myśli, czyli graficzna notatka, wykorzystująca obrazy, kolory i tekst. Zmusza do głębokiego przetwarzania wiedzy  – uczeń musi zaplanować jak wiedzę przedstawić graficznie. A że każdy zapamiętuje inaczej, to i notatki naszych uczniów są bardzo różne, choć dotyczą tej samej porcji wiedzy.

Byczyna
Lapbooki po angielsku
Pan Kleks
Sałatka owocowa
Zabawki