Poznajemy Wielkanoc

Poznajemy Wielkanoc

Ostatnie kilka dni przed świętami w naszym przedszkolu dominowały wydarzenia o tematyce świątecznej. To był fajny czas dla nas wszystkich. Wszyscy przecież lubimy świąteczne przygotowania.

Warsztaty kroszonkarskie

Świąteczny czas w przedszkolu rozpoczął się już na początku Wielkiego Postu, kiedy odwiedziły nas panie z Muzeum Wsi Opolskiej i zaprosiły naszych przedszkolaków do wzięcia udziału w warsztatach kroszonkarskich.

Konkurs na kartkę wielkanocną

Całkiem niedawno ogłosiliśmy konkurs na kartkę wielkanocną. Zgłoszone do konkursu kartki zostały wykonane różnymi technikami plastycznymi, a dzieci wykazały się twórczymi pomysłami. Ze zgłoszonych prac powstała wielkanocna wystawa.

Tradycje wielkanocne

Podczas kolejnych zajęć przedszkolaki poznały tradycje i zwyczaje wielkanocne. Nauczyły się komponować produkty do tradycyjnego koszyka wielkanocnego, który w Wielką Sobotę zanosimy do kościoła, by poświęcić pokarmy. Poznały też wielkanocne słownictwo oraz wzięły udział w wielu grach i zabawach.

Śniadanie Wielkanocne

Punktem kulminacyjnym naszych świątecznych wydarzeń było uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Dzieci zajadały się świątecznymi smakołykami, które wypełniły nasz wielkanocny stół. Do przygotowania tych pyszności został poproszony nasz przedszkolny kucharz, który opowiedział dzieciom o potrawach Wielkanocnych oraz z ich pomocą przygotował kolejnych kilka.

Zajączek i kurczaczek

Po wspólnym posiłku dzieci podczas zabawy na placu zabaw szukały pozostawionych przez zajączka smakołyków. Po wspólnych świątecznych zabawach na dworze, dzieci wykonały świątecznego balonowego kurczaka.

„Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko rozkwita w słońce blasku. I wielka miłość rośnie w nas”.

Konkurs na kartkę wielkanocną
Tradycje wielkanocne
Śniadanie Wielkanocne
Zajączek
Kurczaczek
IMG_4561 (1) IMG_4563 IMG_4567 IMG_4570 IMG_4587 IMG_4590 IMG_4593 IMG_4595 IMG_4596 IMG_4600 IMG_4603