Wieczór Mitologiczny klasy 5b

Wieczór Mitologiczny klasy 5b

Tradycyjnie co roku klasy piąte przygotowują Wieczór Mitologiczny, który jest zawsze zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy nad tekstami mitów starożytnych Greków.

Uczniowie i poloniści szukają nowych form na podsumowanie i zaprezentowanie efektów swoich wysiłków. W tym roku uczniowie klasy 5b z pomocą swojej wychowawczyni nakręcili filmik, który składa się z 20 etiud. Każdy uczeń, po poznaniu mitów i jego bohaterów, wybierał swoją postać, filtrował przez pryzmat swojej wyobraźni, tworzył wiersz (czasem bardzo zaskakujący) o swoim bohaterze, a także przygotowywał stroje i rekwizyty, a także planował ruch sceniczny do poszczególnych ujęć. Następnie uczniowie samodzielnie nagrywali dźwięk w studiu zaaranżowanym w gabinecie dyrekcji, a na końcu do nagranych tekstów odgrywali scenki. Efekty zaskoczyły nawet samych aktorów.

Poza filmem dzieci przygotowały dla rodziców inne niespodzianki: premierę autorskiej piosenki mitologicznej stworzonej do muzyki z popularnej „Bałkanicy” z obowiązkowym układem choreograficznym, a także przygotowany z pomocą pana Bartka quiz wiedzy dla rodziców w aplikacji Kahoot (z nagrodami prosto z Grecji).

Na koniec goście podczas Olimpijskiej Uczty mogli popróbować greckich potraw samodzielnie przygotowanych przez dzieci. Jedno jest pewne, tego wieczoru rodzice długo nie zapomną, a dzieci, dzięki długotrwałemu i głębokiemu przetwarzaniu tekstów o wierzeniach starożytnych Greków, swoją wiedzą zaskoczą niejednego dorosłego 🙂

mitologiczny5b-1 mitologiczny5b-2 mitologiczny5b-3 mitologiczny5b-4 mitologiczny5b-5 mitologiczny5b-6 mitologiczny5b-7 mitologiczny5b-8 mitologiczny5b-9 mitologiczny5b-10 mitologiczny5b-11 mitologiczny5b-12 mitologiczny5b-13 mitologiczny5b-14 mitologiczny5b-15 mitologiczny5b-16 mitologiczny5b-17 mitologiczny5b-18