Warsztaty robienia pizzy

Warsztaty robienia pizzy

Co prawda Dzień Pizzy przypadał w tym roku na 9 lutego, ale kto powiedział, że nie można go obchodzić później. Przedszkolaki z Przedszkola TAK miały ku temu dobrą okazję w ostatni piątek. Na zaproszenie restauracji Trattoria Antica wzięły udział w warsztatach robienia pizzy.

Warsztaty poprowadził Pan Marek Starzyński – kucharz, który jest na co dzień odpowiedzialny za przygotowanie posiłków dla naszych szkrabów. Na początku każde dziecko mogło zobaczyć jak robi się prawdziwe ciasto do pizzy. Najważniejsze było jednak nakładanie składników, którego samodzielnie dokonały przedszkolaki. W ten sposób przygotowane pizze powędrowały do opalanego drewnem pieca, by po dłuższej chwili zaskoczyć dzieci bogactwem swego smaku. Tak oto przedszkolaki zrobiły swoją pierwszą profesjonalną pizzę.

Dla dzieci była to prawdziwa uczta, wszak w przedszkolnym menu, zgodnym z zasadami zdrowego żywienia, pizzę znajdziemy jedynie od święta. W każdym dobrym przedszkolu wiedzą, że warto takie święto wykorzystać do aktywnej i opartej na doświadczeniu edukacji.