Warsztat o niepełnosprawności

Warsztat o niepełnosprawności

Uczniowie klasy VIa udali się z wizytą do Galerii Biały Kruk w Opolu. Inspiracją do tego spotkania było omawianie na języku polskim lektury „Wyspa mojej siostry” Katarzyny Ryrych, w której autorka porusza problem funkcjonowania osób niepełnosprawnych we współczesnym świecie.

Tematyka ta na tyle zaintrygowała naszych uczniów, że dzięki współpracy z rodzicami udało się nawiązać kontakt z Fundacją Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym i zostaliśmy zaproszeni do „Białego Kruka” – zupełnie magicznego miejsca w centrum Opola, w którym można zakupić prace artystyczne osób niepełnosprawnych.

Podczas warsztatów uczniowie doświadczyli ograniczeń, które na co dzień napotykają osoby niepełnosprawne. Wzięli też udział w zabawach interaktywnych, których celem było rozbudzenie wrażliwości społecznej oraz rozwijanie empatii. Spotkaniu towarzyszyły też warsztaty plastyczne, podczas których szóstoklasiści wraz z osobami niepełnosprawnymi wykonali filcowe proporczyki. Spotkanie wzbogacone było o mini-lekcję języka migowego, na podstawie której uczniowie klasy 6a zamierzają przygotować zajęcia dla swoich rówieśników z ZS TAK. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i świadomość zaprocentuje w przyszłości i liczymy na dalszą współpracę z „Białym Krukiem”.

Czytaj również

Reportaż w NTO

Wpis na FB Białego Kruka

IMG_3093 IMG_3101 IMG_3103 IMG_3107 IMG_3112 IMG_3114 IMG_3117 IMG_3119 IMG_3121 IMG_3124 IMG_3125 IMG_3128 IMG_3717