Walentynki 💘👫

Walentynki 💘👫

Z okazji Walentynek wolontariusze TAK Pomagam przygotowali 💌 Pocztę Walentynkową. Dzięki niej można było przesłać walentynkę wybranej osobie i wspomóc jednocześnie Fundusz TAK Pomagam. W starszych klasach na lekcjach angielskiego nasze nauczycielki zaprosiły młodzież do udziału w sesjach speed datingowych w języku angielskim.

Idea „szybkich randek” polega na krótkiej rozmowie dwóch osób, która po kilku minutach jest przerywana dzwonkiem. Wtedy wszyscy zmieniają miejsca i zaczynają kolejną rozmowę.

Speed dating – jakkolwiek by nie był kontrowersyjny – pomaga szybko zweryfikować, czy chcielibyśmy kontynuować z kimś rozmowę, czy czujemy się dobrze w czyimś towarzystwie. Kluczowe w tych rozmowach jest tzw. pierwsze wrażenie, które – czy tego chcemy, czy nie – ma bardzo duży wpływ na to, jak funkcjonujemy na co dzień i na nasze relacje z innymi osobami. Dlatego dobrze jest mieć tego świadomość.

Ponadto na początku lat 90. formuła speed datingu została w Stanach Zjednoczonych zaadaptowana przez świat biznesu. Obecnie – również w Polsce – służy również do przeprowadzania rozmów rekrutacyjnych oraz stwarzania przestrzeni dla spotkania inwestorów z osobami, które próbują pozyskać od nich środki na realizację własnych pomysłów biznesowych.

Natomiast nasz szkolny speed dating polegał na tym, że uczniowie mieli za zadanie wypowiedzieć się przez 2 minuty na zadany temat. Pod koniec lekcji wypisywali na małym serduszku imię osoby, która zrobiła na nich największe wrażenie.