W krainie baśni i bajek

W krainie baśni i bajek

W tym tygodniu odbyliśmy podróż do krainy baśni, bajek i legend. Zrobiliśmy wspólną pracę plastyczną, pobudzającą twórcze myślenie. Ćwiczyliśmy kodowanie oraz wykonywaliśmy wiele zabaw ruchowych wykorzystujących elementy równowagi.

Dowiedzieliśmy się, czym różnią się bajki od baśni. Poznaliśmy najbardziej znane bajki Jeana de la Fontaine’a, w których dzieci poszukiwały morału. Przypomnieliśmy sobie najpiękniejsze baśnie m m.in.: Trzy małe świnki, Kopciuszek, Kot w butach, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek. Był to tydzień słuchania oraz czytania bajek, dzięki czemu dzieci doskonaliły umiejętność uważnego słuchania i spostrzegawczości.

Analizowaliśmy zachowania bohaterów i próbowaliśmy wymyślać inne zakończenia bajek. Zastanawialiśmy się, jak inaczej mogłyby postąpić niektóre postacie. Okazało się, że była to dla dzieci niełatwa, ale interesująca aktywność. Zachęcamy rodziców do podobnych zabaw w domu.

W minionym tygodniu poznaliśmy także kolejną literę – B,b. Ozdabialiśmy szablony z literą oraz wykonywaliśmy wiele ćwiczeń utrwalających jej zapis. Dzieci rozwijały twórcze myślenie oraz kreatywność.

W kolejnym tygodniu w naszym przedszkolu odbędzie się bal przebierańców, dlatego następny tydzień będzie dotyczył ten tematyki.