Uczymy się jeździć na łyżwach

Uczymy się jeździć na łyżwach

Przedszkole TAK jest jedynym przedszkolem w Opolu, które umożliwia maluchom naukę jazdy na łyżwach. Żeby dzieci się szybko nie zniechęcały, nasze zajęcia mają charakter zabawy. W nauce pomagają też specjalne akcesoria (np. chodziki do nauki jazdy). Jazda na łyżwach niezwykle rozwija koordynację ruchową i daje przedszkolakom poczucie sprawczości.

Zajęcia na lodowisku to tak naprawdę jedna wielka koordynacyjna zabawa. Nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale podczas jazdy na łyżwach wszystkie nasze mięśnie zaczynają pracować. Ręce i nogi muszą ze sobą współgrać, ale też czasem musimy je oddzielić, by wykonać określone ewolucje. Jazda na łyżwach bezsprzecznie hartuje. Nie tylko ciało, ale też ducha. Podczas nauki dzieci bardzo często przewracają się. Czasem pojawia się zniechęcenie. A jego przezwyciężenie sprawia, ze dzieci czują się silniejsze i bardziej wierzą we własne możliwości.

W dniu, w którym robiliśmy zdjęcia, w drodze powrotnej do przedszkola dzieci skorzystały z uroków zimy i zorganizowały bitwę na śnieżki.