Tydzień w Alicante

Tydzień w Alicante

Grupa naszych uczniów spędziła intensywny tydzień na obozie językowym w Alicante w Hiszpanii. Dzieci miały czas na naukę języka hiszpańskiego, zwiedzanie i dobrą zabawę. Wróciły z naładowanymi słoneczną energią akumulatorami i poszerzonymi kompetencjami językowymi i kulturowymi.

Pierwszwego dnia pobytu nasi uczniowie zawitali do domów swoich hiszpańskich rodzin, a następnego dnia rozpoczęli kurs języka hiszpańskiego w szkole językowej Elcano. Zajęcia codziennie trwały 4 godziny. Po pierwszym dniu nauki uczniowie wraz z dyrektorem szkoły językowej – Victorem udali się na spacer po Alicante. Wtedy zobaczyli po raz pierwszy urocze Stare Miasto. Następnego dnia cała grupa wybrała się na Zamek Santa Bárbara z piękną panoramą całego miasta, a schodząc z Zamku wstąpili do Muzeum Wody. Kolejne lekcje odbywały się również w terenie, gdzie uczniowie musieli sami poradzić sobie z różnymi wyzwaniami, np. zakupami po hiszpańsku. Popołudnia spędzali na nauce tańców latynoskich i wycieczkach, np. do Muzeum Ogniska lub na arenę Entradas Toros, gdzie odbywają się pokazy corridy.

Weekend – dni wolne od nauki – uczniowie spędzili w dwóch pobliskich miasteczkach. Villajoyosa – małe, kolorowe miasteczko z fabryką czekolady. Tam dzieci mogły poznać ciekawą historię produkcji najsłynniejszej hiszpańskiej czekolady Valor oraz jej skosztować. Po Villajoyosa przyszedł czas na całkowicie białe miasteczko z kościołem na wzgórzu – Altea. Tak poznaliśmy trzy cudowne, słoneczne hiszpańskie miasta, o których trudno będzie zapomnieć.