Trening uważności metodą Eline Snel

Trening uważności metodą Eline Snel

Organizator: Towarzystwo Alternatywnego Kształcenia

Partnerzy: Przystań – Ośrodek Wsparcia i Rozwoju

Partnerzy: Przedszkole TAK

Zapisy: towarzystwo@tak.opole.pl

Po co mojemu dziecku taki trening? Nasze dzieci najczęściej nie wiedzą, jak koncentrować swoją uwagę – jest to dla nich pojęcie abstrakcyjne. Mają jednak świadomość, że jest to coś, czego nie umieją, a dorośli właściwie nie wiedzą, jak im to wyjaśnić. Dlatego zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych na wartościowe warsztaty, podczas których dowiemy się, czym jest uważność i jak ją w sobie pielęgnować.

Program „Uwaga, to działa!” daje im narzędzia do rozwijania umiejętności koncentracji uwagi, a ponadto świadomości własnego ciała, emocji, bycia uważnym zarówno na siebie, jak inne dzieci. Program został opracowany przez Eline Snel – terapeutkę, trenerkę mindfulness i właścicielkę Academy for Mindful Training w Holandii.

Eline Snel ma ponad 30 lat doświadczenia w nauczaniu uważności. Podbiła również serca setki tysięcy dzieci i dorosłych na całym świecie książką „Uważność i Spokój Żabki”, która doskonale uzupełnia trening. Kilkanaście lat temu została poproszona o poprowadzenie takich zajęć dla dzieci. Bazując na własnej praktyce, wielu próbach i poszukiwaniach najlepszej drogi nauczania, Eline doszła do wniosku, że dzieci można nauczyć mindfulness, ale z wykorzystaniem nieco innych metod niż te dla dorosłych. Tak żaba o imieniu Fred stała się przewodnikiem dzieci w treningu uważności „Uwaga to działa!”.

Bardzo obrazowe hasła, jak „przycisk stop”, „siedzieć jak żaba” czy „test spaghetti” pozwalają dzieciom w łatwiejszy sposób opanować różne umiejętności w zakresie uważności. Dzieci uczą się ćwiczyć swoją uważność: uspokoić gonitwę myśli, uchwycić i zaakceptować swoje emocje. Doskonalą bycie życzliwym dla siebie i innych.

Prowadząca

Magda Kasprzyk – certyfikowany trener uważności dla dzieci i nastolatków Metodą Eline Snel© „Uwaga, to działa!”, psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia, członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej i Systemowej, 8 lat doświadczenia w pracy z dziećmi.

Warsztaty dla rodziców

Termin: 23 marca, g. 09:00 Cena: 60 zł Czas trwania: 1,5 h

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się i DOŚWIADCZĄ:

 • co to jest mindfulness/uważność,
 • dlaczego najważniejsza jest własna praktyka, gdy chce się wspierać rozwój uważności u dziecka,
 • na czym polega trening uważności dla dzieci Metodą Eline Snel, jakie są tematy spotkań, korzyści z treningu (wykonamy przykładowe ćwiczenie z treningu),
 • w jaki sposób można korzystać z książek Eline z nagraniami, by ćwiczyć wspólnie z dziećmi.

Będzie też czas na pytania.


Warsztaty dla dzieci (5-8 lat)

Termin: 23 marca, g. 11:00 Cena: 90 zł (książka gratis) Czas trwania: 1 h

60 min. atrakcyjnych zajęć praktyczno-informacyjnych pełnych zabaw i ćwiczeń. W cenie książka Eline Snel „Moja supermoc. Uważność i spokój żabki. Historie, gry i zabawy mindfulness” z nagraniami ćwiczeń do pobrania.


Warsztaty dla dzieci (9-11 lat) 

Termin: 23 marca, g. 12:30 Cena: 100 zł (książka gratis) Czas trwania: 1,5 h

90 min. atrakcyjnych zajęć praktyczno-informacyjnych pełnych zabaw i ćwiczeń. W cenie książka Eline Snel „Moja supermoc. Uważność i spokój żabki. Historie, gry i zabawy mindfulness” z nagraniami ćwiczeń do pobrania.


Szkolenie dla nauczycieli

Termin: 30 marca, g. 09:00 Cena: 200 zł Czas trwania: 8 h

W ofercie:

 • część teoretyczna z elementami warsztatowymi: co to jest uważność, uważność, a trening relaksacyjny, dlaczego uważność, uważność jako zasób, fakty i mity na temat uważności,
 • case study z pracy z dziećmi oraz klasami
 • warsztaty: praktyka: oddech, ruch, zmysły
 • metoda Eline Snel – jak zostać certyfikowanym trenerem
 • promocja na książki Eline Snel

Co daje szkolenie?

 • wiedzę: dlaczego uważność jest potrzebna w pracy z dziećmi, dlaczego najważniejsza jest własna praktyka, gdy chce się wspierać rozwój uważności u dziecka oraz jak możesz na co dzień ćwiczyć z dziećmi używając książek z nagraniami Eline Snel,
 • doświadczenie: uważności i bezpośrednich korzyści z niej płynących

*Szkolenie nie upoważnia do prowadzenia treningu uważności Metodą Eline Snel ©.

*Zastrzegamy sobie prawo do odwołania szkolenia, jeśli nie powstanie wystarczająco liczna grupa chętnych.

← Powrót