Adopcja serca

Adopcja serca

logo_mai

Adopcja Serca to forma pomocy udzielanej najbiedniejszym dzieciom z krajów Trzeciego Świata organizowana przez Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata. W przekazywaniu pomocy pośredniczą misjonarze.

Formy pomocy są różnorodne, między innymi:

  • Dożywianie – czyli przekazywanie środków finansowych na leczenie i odkarmianie zagłodzonych dzieci.
  • Utrzymanie sieroty – ta forma pomocy jest skierowana do konkretnego dziecka, obejmuje dożywianie, pomoc w nauce (środki na zakup podręczników, pomocy szkolnych). Zobowiązanie do tej formy oznacza stałe przekazywanie środków aż do ukończenia przez dziecko 18 lat.

Adopcja Serca w Szkole TAK

Do programu Adopcji Serca włączyliśmy się w 2001 roku. Po półrocznym przekazywaniu składek na dożywianie anonimowych dzieci przydzielono nam dwoje sierot, które od 2002 do 2010 roku były przez nas regularnie wspierane.

HENRI HAKIZARUREMA

HENRI HAKIZARUREMA (pod naszą opieką w latach 2001-2010)

Data urodzenia: 1993, Rwanda.

Henri jest sierotą wojennym – ojciec zginął podczas wojny w 1994 roku, matka zmarła w 2001 roku. Henrim zaopiekowała się ciotka ze strony matki. Samotnie wychowywała 5 sierot (w tym dwoje to rodzeństwo Henriego) i 3 własnych dzieci. Henri jest już dorosły, opiekowaliśmy się nim do czasu, kiedy skończył 17 lat.

MARIE CHANTAL (pod naszą opieką w latach 2001-2010)

Data urodzenia: 1988, Rwanda.

Marie straciła w czasie trwającej wojny prawie całą swoją rodzinę. W 1994 roku starszego brata, w 1997 roku oboje rodziców i młodszego brata. Po śmierci rodziców Marie z 4 siostrami ukrywała się w buszu. Dziewczynki bały się opuścić kryjówkę, bo wielu ludzi było zabijanych. Potem Marie przez rok ciężko chorowała z powodu niedożywienia. Straciła dom rodzinny.

Osieroconymi dziećmi zaopiekowała się rodzina – jej członkowie podzielili się dziećmi, aby móc je wykształcić. Marie trafiła do ciotki, mieszka najdalej ze wszystkich sióstr. Marie bardzo dobrze uczyła się w szkole podstawowej, skończyła także szkołę średnią. Dziś jest dorosła, nie mamy o niej wiadomości, ale wierzymy, że dobrze sobie radzi.

ALINE UWERA (pod naszą opieką w latach 2010-2015)

Aline urodziła się w 2003 roku w Rwandzie.

Opiekujemy się nią od 2010 roku. Jej rodzina jest bardzo biedna – dziewczynka mieszka w miasteczku Gikondo. W programie uczestniczą co roku uczniowie, którzy zadeklarują chęć przyłączenia się do Adopcji Serca. Roczna składka wynosi tylko 12 zł. Większość uczniów traktuje swój udział w Adopcji jako wieloletnie zobowiązanie – również większość nowych uczniów oferuje udział w składkach.

HAMADOU AMADOU (pod naszą opieką od 2015)

Hamadou urodził się 16.12.2008 w Ndelele w Kamerunie. Ma czterech braci i dwie siostry. Jego rodzina jest bardzo biedna. Warunki zamieszkania: w 3 pomieszczeniach mieszka razem 10 osób. Wyposażenie chaty to dwa łóżka, stół, 7 taboretów i 5 mat. Hamadou uczęszcza do Szkoły Świętego Serca w Ndelele, jest w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Jest grzecznym chłopcem, trochę pomaga rodzicom, których stać na dwa posiłki dla dzieci dziennie.

Lubi bawić się ze swoim rodzeństwem. Środki z Adopcji Serca pozwolą na opłacenie przyborów szkolnych, opłat szkolnych, odzieży i żywności dla Hamadou.

 

Dzięki dużej liczbie uczestników akcji przy niewysokich wpłatach własnych jesteśmy w stanie opiekować się powierzonym nam przez misjonarzy dzieckiem.

Informacje o Adopcji Serca: www.maitri.pl