Temat tygodnia: „Ze starego kufra babci i dziadka”

Temat tygodnia: „Ze starego kufra babci i dziadka”

Miniony tydzień w całości był poświęcony naszym seniorom. W związku z Dniem Babci i Dniem Dziadka na zajęciach edukacyjnych zajmowaliśmy się czasami młodości naszych przodków. Dzieci zapoznały się także z nową literką – S. Dużo się też bawiliśmy, zainspirowani nurtem pedagogiki zabawy.

W tym tygodniu przedszkolaki zamienili się w małych odkrywców. Mieli możliwość poznania wielu niesamowitych przedmiotów i związanych z nimi historii. Tematyka słuchanych opowieści była bliska ich sercom, gdyż dotyczyła babć i dziadków. W starym kufrze znalazła się maszyna do pisania, jak również stare żelazko, lampa naftowa, świece, świeczniki, stare fotografie, koperty.

A propos serc, to właśnie literka S jak serce była jednym z głównych motywów całego tygodnia, a także inspiracją do wykonania upominków dla babć i dziadków z okazji ich święta.

Poza tym dzieci w różny sposób doskonaliły kompetencje językowe, matematyczne oraz umiejętności rozwiązywania zagadek. Trenowały swoje rączki, ale też umiejętność dogadywania się podczas wspólnej pracy nad wielkim zimowym obrazem. Bawiliśmy się, respektując zasady tzw. pedagogiki zabawy. Oznacza to, że udział w tych zabawach był dobrowolny, unikaliśmy w ich trakcie rywalizacji i nastawialiśmy się na przeżywanie emocji, poznawanie i akceptację siebie.

W kolejnym tygodniu zajmiemy się zupełnie innym tematem, a mianowicie sportem. Zachęcamy do wspólnych zabaw na śniegu, które pozytywnie wpłyną na motorykę dużą i budowanie odporności naszych pociech.