Temat tygodnia: Zabawa w archeologa

Temat tygodnia: Zabawa w archeologa

W minionym tygodniu dzieci zdobywały nowe informacje na temat śladów odległej przeszłości. Rozmawialiśmy o dinozaurach, ludziach pierwotnych i starożytnych cywilizacjach. Bawiliśmy się również w archeologów.

Dzieci próbowały dowiedzieć się dlaczego dinozaury wyginęły. Dzieciaki poznały różne teorie na ten temat. Próbowaliśmy zwizualizować jedną z nich i w tym celu wykonaliśmy nawet makietę wulkanu.

Ponadto dzieci poznały najpopularniejsze gatunki dinozaurów. Okazało się, że mają już sporą wiedzę na ich temat. Wspólnie bawiliśmy się w paleontologów przy wykopaliskach. Dzięki figurkom dinozaurów przyniesionym przez dzieci wykonaliśmy także własne skamieliny, czyli odciski w masie solnej.

Dzieci podczas zajęć doskonaliły umiejętności matematyczne i poznały liczbę 10 oraz literę N,n. Stale doskonalimy także sprawność rąk podczas: rysowania, kolorowania, pisania szlaczków, wycinania oraz wykonywania prac plastycznych z wykorzystaniem małych elementów.

Zachęcamy do wspólnych zabaw w domu rozwijających motorykę małą – do budowania z małych klocków, lepienia z plasteliny, rysowania czy nawlekania. Wszystko to rozwinie sprawność rąk, a dzięki temu ułatwi naukę pisania w późniejszym czasie.

W przyszłym tygodniu przed nami nie mniej ciekawe zagadnienie – wynalazki.