Temat tygodnia: Marzenia

Temat tygodnia: Marzenia

Pierwszy tydzień grudnia w przedszkolu związany jest z radosnym czasem świąt 🎄. Dzieci poznały historię Świętego Mikołaja 🎅, szukały różnic między dawnym Mikołajem – biskupem, a tym współczesnym. Z chęcią rozmawiały o własnych marzeniach 💭 i sposobach na ich realizację.

Dowiedziały się, że marzenia mogą być nie tylko materialne. Na wystawce możecie zobaczyć prace dzieci – Mikołaja oraz odciski rączek, z których powstały wesołe, świąteczne renifery. W tym tygodniu napisaliśmy wspólnie list do Mikołaja, nauczyliśmy się piosenki Święty Mikołaju – nauka słów sprawiła dzieciom wiele radości.

Wprowadziliśmy nową cyferkę 6 oraz nową literkę K,k, jak również przypomnieliśmy sobie literki już poznane: O, A, I, E, M, T, D, Y. Dzieci dokonywały analizy słuchowej wyrazów. Coraz lepiej już sobie radzą z trzymaniem narzędzi pisarskich, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Prosimy, zwracajcie uwagę na dobre chwytanie Waszych dzieci – także w domu. Chwalcie dziecko za postępy w tym zakresie. W kolejnym tygodniu porzucamy na chwilę temat świąt, aby porozmawiać z dziećmi o zawodach wykonywanych przez dorosłych. Prosimy, poświęćcie chwilę na rozmowę z dzieckiem na temat własnej pracy, miejsca wykonywanego zawodu oraz powierzonych Wam czynności. Dzieci będą dzielić się z nami tą wiedzą na zajęciach.