Temat tygodnia: Co to jest zawód?

Temat tygodnia: Co to jest zawód?

Ostatni tydzień poświęciliśmy na rozmowy o 🚒👮👨‍⚕️ zawodach wykonywanych przez ludzi. Rozmawialiśmy o naszych obowiązkach i wynikających z nich konsekwencjach. Dzieci utrwaliły sobie nazwy zawodów, poznały atrybuty ludzi pracujących w danym zawodzie ✂️⌨️.

Rozmawialiśmy na temat zawodów wykonywanych przez rodziców naszych dzieci, o czym one opowiadały z niezwykłą dumą i satysfakcją. To dzięki Waszej pracy mogliśmy poruszyć temat zawodów nowoczesnych i zawodów przyszłości. Wprowadziliśmy również literkę R,r. Dzieci odszukiwały ją na obrazkach, wykonywały szereg zadań językowych, grafomotorycznych.

Nie pominęliśmy również tematu dawnych zawodów. Szczególną uwagę poświęciliśmy zawodowi krawcowej, dzięki czemu dzieci mogły wykonać wiele aktywności. Przeliczały i klasyfikowały guziki, układały z nich rytmy, przeplatały sznurówki przez dziurki oraz wycinały z materiału krawieckiego.

Na naszej gazetce wiszą również nowe prace artystyczne – ozdobione przez Biedronki bombki oraz piękna choinka. Od początku grudnia Biedronki przygotowują się do świąt wykonując codziennie zadania z adwentowego kalendarza. W kolejnym tygodniu wracamy do naszych ulubionych tematów świątecznych. Tym razem zajmiemy się przygotowaniem do świąt.