Teatrzyk Wróbelek Elemelek

Teatrzyk Wróbelek Elemelek

teatrzyk

Nasze przedszkole po raz kolejny odwiedził Teatrzyk Wróbelek Elemelek. Dzieciaki siedziały jak zaczarowane i wydawały się kompletnie pochłonięte zabawnymi przygodami wróbelka.

To zasługa dobrze znanego naszym przedszkolakom duetu aktorskiego z Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Ich energiczne i zabawne nie tylko dla dzieciaków występy powodują, że uśmiechy nie znikają z twarzy widzów jeszcze na długo po przedstawieniu.

Kiedy treściom edukacyjnym towarzyszą emocje, kiedy pochłaniamy wiedzę wszystkimi zmysłami, to mówimy o edukacji przez pełne zanurzenie (total immersion). Podobno w tym stanie uczymy się najszybciej.

Przygody Wróbelka Elemelka to adaptacja prozy wierszowanej Hanny Łochockiej w reżyserii Eugeniusza Sienkiewicza. Przedstawienia mają charakter edukacyjny i są interaktywne. Dzieci są wciągane w przygody wróbelka i często mu podpowiadają, np. kończąc za niego rymowany tekst. Takie emocjonalne zanurzenie w edukacyjne treści powoduje skuteczniejsze ich utrwalenie. Dlatego nie możemy się już doczekać, kiedy Elemelek odwiedzi nas po raz kolejny.