Taki Mały Teatr na deskach MDK-u

Taki Mały Teatr na deskach MDK-u

Taki Mały Teatr  

We wtorek 23 czerwca przedszkolaki oraz uczniowie klas I – IV mieli okazję obejrzeć przedstawienia przygotowane w tym roku przez Taki Mały Teatr.

Dzieci z klas pierwszych wystąpiły w inscenizacji „Jak tu ciemno!”, w której prezentowały wiersze Danuty Wawyłow. Dzieci nie zawsze śpią grzecznie w nocy – i o tym właśnie opowiadało krótkie przedstawienie pierwszaków.

Dzieci z klas II  i z klasy III wystąpiły w przedstawieniu „Biuro Zagubionych Zabawek” według powieści Iwony Czarkowskiej. Zabawki często giną właścicielom – i nie zawsze są dobrze przez nich traktowane. Ale znalazła się na to rada. Pan Hipolit z Pajackiem otworzyli Biuro Zagubionych Zabawek, w którym znajdzie schronienie każda porzucona zabawka. Przedstawienie kończy się wierszykiem:

Jeśli kogoś kochasz

Jeśli kogoś lubisz,

Zawsze go poszukaj,

Gdy przypadkiem zgubisz!

A już w czwartek 25 czerwca o godz. 11.00 zaprezentuje swój spektakl grupa TAKiTEATR. Będzie to „Mały książę”, adaptacja słynnej powieści  Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. We wrześniu będą prezentowane jeszcze dwa spektakle, nad którymi prace trwały tez cały mijający rok szkolny.