TAK-usie w kosmosie

TAK-usie w kosmosie

Od początku świata niebo i wszystko, co na nim dostrzegano było fascynujące i tajemnicze🌠. Dzieci również są oczarowane kosmosem i ciekawe, jakie tajemnice skrywa w sobie niebo i czy poza Ziemią są inne planety🌍.

W drugim tygodniu ferii w grupie „Pszczółek” realizowany był projekt „TAK-usie w kosmosie”🔭🌙, który wprowadził dzieci w świat nieziemskich zjawisk. Aby poszerzyć wiedzę i odpowiedzieć na nurtujące nas pytania sięgnęliśmy do źródeł wiedzy jakimi były: książki, filmy, opowiadania, ilustracje oraz prezentacje⭐️. Poznaliśmy wiele ciekawych opowiadań i wierszy, m.in.: „Przygoda w Kosmosie”✨. Dzieci poszerzyły słownik pojęciowy o wyrazy związane z Kosmosem, Układem Słonecznym, przestrzenią międzyplanetarną. Wiedzą już, że „Galaktyka” to rodzina gwiazd🎇.

Wykonaliśmy także rakietę🚀, którą planowaliśmy podbić kosmos. Została wykonana z kartonów, co także pokazało nam jak można wykorzystać odpady. Po wykonaniu rakiety,dzieci ozdabiały ją według własnego pomysłu. W ramach projektu bawiliśmy się w wiele jeszcze innych ciekawych zabaw muzycznych, ruchowych, wizualizacyjnych. Zajęcia pobudziły zainteresowania dzieci kosmosem, zachęciły je do pogłębiania wiedzy na ten temat. Na zakończenie projektu każdy przedszkolak stworzył swoją własną Małą Galaktykę w słoiku🤩🌟.