Tablica Ireny Sendlerowej odsłonięta

Tablica Ireny Sendlerowej odsłonięta

Dzisiaj nasze dzieci mają swoje święto. Ich prośby zostały wysłuchane i od teraz oficjalnie mamy most im. Ireny Sendlerowej w Opolu. Dzięki swojej inicjatywie i przychylności władz miasta nasi uczniowie uwierzyli we własną moc zmieniania świata. Za to wszystkim wspierającym ten pomysł bardzo dziękujemy.

Irena Sendlerowa była kobietą, która mocno wierzyła, że swoją postawą można spowodować, że świat będzie choć trochę lepszy. Bycie na TAK wobec świata, tolerancja dla innych kultur i aktywność społeczna to postawy, do których zachęcamy nasze dzieci w codziennej pracy. Dlatego dzisiaj możemy się cieszyć. Po raz kolejny okazało się, że branie spraw w swoje ręce się opłaca i przynosi wymierne rezultaty.

Na zaproszenie Prezydenta Opola Arkadiusz Wiśniewskiego mieliśmy dzisiaj przyjemność wziąć udział w uroczystości odsłonięcia tablicy z nazwą mostu. Dzięki niej nie ma już wątpliwości, że most, którym tysiące opolan spaceruje na co dzień, by zrelaksować się w parku, ma godną patronkę.

Nasi uczniowie wspólnie z Panem Prezydentem posadzili także lipę, upamiętniającą dzisiejsze wydarzenie. Obiecujemy, że będziemy wspólnie z dziećmi dbali o to drzewo, a okolice mostu staną się kolejnym naszym miejscem w Opolu, w którym będziemy się czuli, jak u siebie w domu.

Dziękujmy serdecznie Pani Joannie Radeckiej – dyrektorce Polskiej Szkoły im. Ireny Sendlerowej w Hull za uświetnienie uroczystości swoją obecnością.

To kolejne działanie Szkoły Podstawowej TAK w ramach Roku Ireny Sendlerowej w Polsce. Jednak naprawdę głośno o Pani Irenie zrobi się w Opolu pod koniec września.