Szkolna „Szlachetna Paczka”

Szkolna „Szlachetna Paczka”

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tworzenie naszej szkolnej „Szlachetnej Paczki”, że uszczęśliwili jedną z 20 700 rodzin objętych opieką programu.

Prezenty zbieraliśmy przez ostatnie kilka tygodni. W akcję bardzo zaangażowali się nasi uczniowie, ich rodzice i nauczyciele. Serdecznie wszystkim dziękujemy za udział w akcji.

A że było warto, przekonacie się po lekturze listu, który otrzymaliśmy od organizatorów tej niesamowitej przedświątecznej zbiórki. Znajdziecie tam relację z wręczenia prezentów potrzebującej rodzinie.

List

Drogi Darczyńco, razem daliśmy rodzinie w trudnej sytuacji nadzieję na lepsze jutro!

Dziękujemy za czas, zaangażowanie w przygotowanie paczki. Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem OPO-1544-513476), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Pani Herma nie mogła uwierzyć, że wszystkie paczki są dla niej, mówiła cała się trzęsąc: „nie mogę się tak cieszyć, nie mogę, bo zaraz dostanę zawału”. Gdy zobaczyła telewizor, była zdumiona jego wielkością powtarzała „ktoś o mnie pamiętał”, od razu zaciągnęła chłopaków do jego podłączania. Cieszyła się z papci, które przymierzyła. Cała rozradowała się widząc ogromne zapasy żywności i środków czystości, „zapas na lata całe”, uśmiech nie schodził jej z twarzy „jak ja się mam odwdzięczyć, ja nic nie mam proszę, podziękować z całych sił tym ludziom dobrego serca”. Cała czas dygotała z emocji, a w oczach szkliły się jej łzy. Powiedziała: „moje życie stanie się łatwiejsze, długo nie będę się musiała martwić o zakupy, mam już wszystko co potrzebuję do wystawnego życia, a dzięki papciom, pidżamom i dywanikowi, będzie mi ciepłutko.”

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Ze swojej strony chciałam Państwu bardzo mocno podziękować za przygotowaną paczkę, dzięki Wam przeżyłam naprawdę niesamowite chwile u rodziny. Bardzo się cieszę, że pomoc od Was, tak mocno podniosła poczucie własnej wartości pani Hermy, jej życie dzięki Wam z pewnością będzie teraz o niebo lepsze. Życzę Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Bardzo, bardzo dziękuję. Chciałam tylko dwie rzeczy, a obdarowaliście mnie tak hojnie, nie spodziewałam się, że ktoś może sprawić bezinteresownie drugiemu człowiekowi tyle dobra. Dzięki telewizorowi daliście mi okno na świat, za co jestem Wam niezmiernie wdzięczna. Życzę Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.

IMG_4973 IMG_4975 _DSC5831 (1)