O szkole

O szkole

Jesteśmy małą innowacyjną szkołą, tworzoną przez grupę pasjonatów edukacji. Mówimy światu TAK i wierzymy, że wspólnie można zrobić wiele, by zmienić go na lepsze. Powstaliśmy w 1990 r. z potrzeby zbudowania środowiska sprzyjającego harmonijnemu rozwojowi dziecka i młodego człowieka.

Pragniemy wspierać dzieci w budowaniu poczucia własnej wartości. Chcemy, by czuły się bezpiecznie w naszej szkole. Szanujemy ich oczekiwania, problemy, ich indywidualność i odmienność. Zachęcamy do odkrywania własnej tożsamości i odnajdywania własnych talentów. Wierzymy, że dzięki temu, kiedy dorosną, ich życie będzie bogate w możliwości do uczynienia go szczęśliwym.

INSPIRUJEMY DO NAUKI

Nasza edukacja łączy przekazywanie wiedzy z nauką o tym, jak skutecznie zdobywać ją samemu, nowoczesne trendy z szacunkiem dla tego, co cenne z przeszłości, przyjemne metody aktywne i żmudny trening.

TWORZYMY RELACJE

Dzieci potrzebują bezwarunkowej miłości. Świadomi roli, jaką w wychowaniu pełni Rodzina, chcemy ją wspierać wszędzie tam, gdzie to jest możliwe. Wychowujemy dzieci w taki sposób, by znały wartość rzeczy, a nie ich cenę.

DZIAŁAMY

Zawsze jest coś, co można zrobić, żeby świat był lepszy, piękniejszy i bardziej radosny. Zamiast uczyć się jedynie na wymyślonych problemach, staramy się rozwiązywać również te realne. Jest ich wystarczająco wiele.

Zobacz więcej »

Order Uœmiechu dla Ireny Sendlerowej
Order Uœmiechu dla Ireny Sendlerowej

Irena Sendlerowa

Szkoła TAK istnieje od 1990 r. Przez dwadzieścia lat nie nadawaliśmy szkole imienia. Uważaliśmy, ze musi upłynąć wiele czasu, zanim zasłużymy na to, by w nazwie szkoły pojawił się patron. Chcieliśmy też być pewni, że będzie to postać ważna dla wszystkich – uczniów, rodziców, nauczycieli. Kiedy w dwudziestym roku naszego istnienia, podczas rady pedagogicznej, padła propozycja, by nadać szkole imię Ireny Sendlerowej, nie mieliśmy wątpliwości, że to na tę Patronkę czekaliśmy tak długo.

W naszej pracy stale i niezmiennie odnosimy się do wartości, które pozwalają dobrze przeżyć swoje życie: do uczciwości, odpowiedzialności, szacunku i życzliwości wobec innych. Dlatego zdecydowaliśmy się patronką naszej szkoły uczynić Irenę Sendlerową, która swoim życiem pokazała, że można w najtrudniejszych nawet chwilach nie odstępować od tych moralnych priorytetów, stając się przykładem dla innych.

Biografia Ireny Sendlerowej »

„Wspomnienia Ireny Sendlerowej” »

Święty Antoni

W ciągu 30 lat naszej pracy przechodziliśmy wiele trudnych chwil. W jednym z takich okresów postanowiliśmy szkołę poświęcić szczególnej opiece św. Antoniego Padewskiego. Potem narodziła się idea szkolnych pielgrzymek, które organizujemy co kilka lat.

Nauczyciele to jeden z naszych największych skarbów. Stanowią niepowtarzalną mieszankę doświadczenia i młodzieńczej energii. Wzajemnie się inspirują i edukują. Ciągle zaskakują nas nowymi pomysłami, wprowadzając ożywczy ferment do murów naszej szkoły.

Nasi nauczyciele, by sprostać wysokim wymaganiom , jakie stawiają przed nimi nasze dzieci, ciągle rozwijają swój warsztat. Jednym z rozwiązań wspomagających ten proces jest Akademia Nauczyciela TAK, w ramach której chętni nauczyciele biorą co roku udział w serii szkoleń specjalistycznych oraz zaprojektowanej specjalnie na nasze potrzeby Szkole Trenerów Kompetencji Społecznych.

Poznaj nauczycieli » Poznaj dyrekcję »

Nasi nauczyciele w akcji! »

Zależy nam na tym, by dzieciaki w szkole czuły się jak w domu. By miały przestrzeń do wspólnej zabawy i nauki, ale również – jeśli tego potrzebują – by mogły się zrelaksować i wyciszyć.

Przestrzenie klasowe podzieliśmy na strefy dopasowane do różnych aktywności, które uważamy za pożądane w grupie klasowej. Strefę nauki indywidualnej bardzo szybko możemy zamienić na strefę współpracy. Dzięki temu ustawienie ławek nie determinuje sposobu prowadzenia lekcji przez nauczyciela. W salach znajdują się również strefy relaksu i tematyczne kąciki.