Świąteczne przygotowania

Świąteczne przygotowania

Zapraszamy na krótki przegląd tego, jak nasi uczniowie przygotowywali się do Świąt Wielkanocnych.

Ci najmłodsi zabrali się za kulinaria, więc szkolna kuchnia w ostatnich dniach przeżywała prawdziwe oblężenie. Największym powodzeniem cieszyły się oczywiście babeczki i mazurki. Na naszych lekcjach w tym wyjątkowym przedświątecznym czasie można się było dowiedzieć m. in. o tym jak nakryć do wielkanocnego stołu oraz poznać różne zwyczaje z tym związane.

Z kolei uczniowie klasy piątej będą mogli podczas świąt zaimponować przy rodzinnym stole swoją niedawno zdobytą wiedzą z zakresu savoir-vivre’u. W tym celu udali się do restauracji Trattoria Antica, gdzie wzięli udział w warsztatach dobrych manier z tamtejszym szefem kuchni.

Natomiast druga klasa piąta wspólnie ze swoją nauczycielką języka polskiego przygotowała Wielkie Ortograficzne Jajo (podobno z wolnego wybiegu), z którego po świętach podobno coś ma się wykluć. Czekamy na ten moment z niecierpliwością.

Przez ostatnie dni działali prężnie członkowie funduszu TAK Pomagam. Dzięki ich inicjatywie i zaangażowaniu nauczycieli opiekujących się funduszem, podczas przerw między lekcjami mogliśmy kupić ręcznie robione przez dzieci piękne wielkanocne ozdoby. Cały zysk z akcji oczywiście zasili fundusz przeznaczony na pomoc potrzebującym dzieciom. Dziękujemy rodzicom za częste dokonywanie zakupów na naszych stoiskach. Mamy nadzieję, że ozdoby pomogą w nadaniu świątecznego klimatu Waszym wielkanocnym stołom.