Sukcesy uczniów na koniec roku szkolnego

Sukcesy uczniów na koniec roku szkolnego

sukcesy uczniów  

Czerwiec to nie tylko miesiąc, w którym rozpoczynają się wakacje. To również czas, w którym zbieramy owoce naszych wysiłków i pracy.

Konkursy Centrum Edukacji Humanistycznej „Logos”

12 czerwca w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie odbyły się aż trzy gale wręczenia nagród w ogólnopolskich konkursach. W konkursie „Savoir-vivre na co dzień” 1 miejsce w kategorii klas 5. zajęła Weronika Janicka. Uczniowie biorący udział w tym konkursie musieli rozwiązać bardzo trudny test na temat zachowania się i dobrych manier. Laureatem aż dwóch konkursów „Z poprawną polszczyzną na co dzień” i „Z poprawną ortografią na co dzień” został Wiktor Romaniuk. Aby znaleźć się wśród nagrodzonych Wiktor musiał przejść aż 3 etapy eliminacji i pokonać w każdym konkursie ponad 2500 uczestników.

Do ostatniego etapu konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień” dostały się również Ola Szmyt, Paulina Iwan, Wiktoria Jakubowska. Podobnie jak Bianka Bronowicka, która została finalistką konkursu „Z poprawną ortografią na co dzień”.

Więcej o samym konkursie znajdziecie na jego stronie internetowej.

Międzyszkolny Konkurs Literacki „Młody Literat”

Tego samego dnia w Opolu zostały rozdane nagrody w Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Młody Literat”. Marysia Molenda zajęła 2. miejsce w kategorii klas piątych, natomiast Maja Szwiec otrzymała wyróżnienie. Zadaniem dziewczynek było napisanie opowiadania związanego z życiem szkoły.

Opolskie Orły 2015

Pośród 117 nagrodzonych za wybitne osiągniecia uczniów Opolszczyzny znaleźli się również uczniowe naszej szkoły. Roksana Goplańska za zajęcie 1. miejsca w ogólnopolskich przesłuchaniach uczniów szkół muzycznych 1 i 2 stopnia. Filip Hałdys, Remik Suchacki, Marysia Rolla i Justyna Szmyt za sukcesy w konkursie przedmiotowym z języka angielskiego oraz Wiktor Romaniuk za sukces w konkursie przedmiotowym z języka polskiego.

MEMORY MASTER

MEMORY MASTER jest ogólnopolskim konkursem leksykalnym przeznaczonym dla klas 4, 5 i 6 szkoły podstawowej. Konkurs jest nowatorskim przedsięwzięciem na rynku edukacyjnym. Został zaprojektowany przez nauczycieli języka angielskiego (i testowany w kilku szkołach podstawowych w Wielkopolsce) jako pomocne narzędzie do aktywnego wspierania nauki słownictwa i do skutecznego motywowania.Wszystkim serdecznie gratulujemy sukcesów.

Nasi uczniowie osiągnęli w nim następujące wyniki. Laureatem drugiego stopnia (96 pkt. na 100) został Artur Ludynia. Z kolei laureatami trzeciego stopnia: Weronika Janicka (93 pkt.), Matylda Gaweł (92 pkt.), Maksymilian Pławszewski (90 pkt.), Wiktor Romaniuk (90 pkt.). Natomiast wyróżnienia otrzymali: Jeremi Kucharski (89 pkt.), Patryk Ziętek (89 pkt.), Zuzanna Kłeczek (86 pkt.).