Sukcesy naszych uczniów

Sukcesy naszych uczniów

Nasi uczniowie ciągle dają nam mnóstwo powodów do radości. Ostatnio odnieśli kilka znaczących sukcesów. Zapraszamy na krótkie podsumowanie ich dokonań.

Pasmo sukcesów zaczęło się od Wiktora Romaniuka, o którym już pisaliśmy w oddzielnym artykule. W ślad za Wiktorem poszli kolejni nasi uczniowie.

Opolska Liga Robotyki

Maks Zamojski (kl. 3 SP), rywalizując z dużo starszymi uczestnikami, odniósł kolejny sukces w ramach zawodów z robotyki. 10 lutego odbył się pierwszy turniej z cyklu Opolskiej Ligi Robotyki (OLR) organizowany przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu i Zespół Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu. Podczas turnieju uczestnicy brali udział w 3 konkurencjach: Sumo, FollowLiner oraz Labirynt. W OLR mógł wziąć udział każdy uczeń ze szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły średniej. W sumie wystartowały 22 dwuosobowe drużyny. Wśród nich dwie z SP TAK (Wiktor Romaniuk oraz Maks Zamojski).

Turniej pokazał, że mimo dużej różnicy wiekowej, dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu nawet najmłodsi mogą wygrać! Maksymilian Zamojski w swojej koronnej konkurencji FollowLiner był bezkonkurencyjny. Konkurencja FollowLiner polega na tym, aby robot w sposób autonomiczny wykrył czarną krętą linię i podążał wzdłuż niej, wygrywa ten który dojedzie do mety jako pierwszy. Robot Maksa przejechał tor z czasem 1min 20sek i miał przewagę 30 sekund nad drużyną, która zajęła 2 miejsce. W tym zadaniu jest to ogromny sukces. Uczestnicy brali udział w każdej konkurencji. W zależności od zajętych miejsc  każda drużyna zdobywała odpowiednią ilość punktów, które będą się sumowały po każdym turnieju z serii OLR. Następny turniej odbędzie się 20 marca w Zespołe Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu. Oczywiście nas tam nie może zabraknąć. Wszystkich naszych uczniów, w tym Maksa, do zawodów przygotowuje nasz informatyk Łukasz Jurek.

Konkurs przedmiotowy z języka angielskiego – etap wojewódzki

Aż sześcioro naszych uczniów zakwalifikowało się do finału olimpiady z języka angielskiego. Na taki sukces swoją ciężką pracą zasłużyli: Filip Hałdys (kl. 6), Maria-Carlotta Rolla (kl. 6), Remigiusz Suchacki (kl. 6), Justyna Szmyt (kl. 6), Weronika Janicka (kl. 5) i Roksana Goplańska (kl. 5). Co więcej, laureatami tego konkursu zostali wszyscy nasi szóstoklasiści.

Konkurs przedmiotowy z historii – etap wojewódzki

Remigiusz Suchacki (kl. 6) zakwalifikował się do finału olimpiady z historii, który odbędzie się jutro, tj. piątek 20.02.2015 r. Trzymamy kciuki.

Short track

Na początku lutego cenne zwycięstwo w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Short Tracku – Gdańsk 2015 odniósł Andrzej Radziejowski (AZS Opole i kl. 4a SP TAK). Andrzej był 1 w klasyfikacji generalnej w swojej kategorii wiekowej juniorzy F (1. na 500m, 2. na 222m i 3. na 500m).

Wszystkim serdecznie gratulujemy!