Studenci z Hiszpanii

Studenci z Hiszpanii

Od lutego 2015 w naszej szkole 6 studentów z Uniwersytetu VIC z Hiszpanii odbywa praktykę pedagogiczną. Większość z Was zdążyła ich już poznać. Są to: Marta, dwie Silvie, Artur, Maria i Irene. Przyjechali do Opola w ramach wymiany studenckiej.

Hiszpanie na co dzień poznają aktywnie uczestniczą życiu Szkoły TAK. Merytorycznie współpracują z naszymi anglistkami. Obserwują lekcje, ale też samodzielnie je prowadzą. Ostatnio odwiedził nas też Pan Angel Raluy Alonso, wykładowca Uniwersytetu VIC i opiekun grupy z ramienia swojej uczelni. Podczas wizyty w Opolu spotkał się ze swoimi studentami i obserwował prowadzone przez nich lekcje. Był pod dużym wrażeniem, jak świetnie nasi uczniowie pracowali na zajęciach i z jaką łatwością porozumiewali się ze swoimi zagranicznymi nauczycielami.

W tym czasie żegnaliśmy również jedną ze studentek – Martę, która zakończyła już swoją praktykę w Polsce i wróciła do Hiszpanii. Oczywiście nie ma nic lepszego na pożegnanie jak zbiorowy “przytulas” od naszych uczniów. Marta na pożegnanie dostała również kilka rysunków ze swoją podobizną stworzonych przez naszych uczniów.