Biblioteka

Biblioteka

Zapraszamy do korzystania ze szkolnej biblioteki w chmurze, w której można sprawdzić dostępność pozycji oraz dokonać rezerwacji książki. Na podstronie biblioteki będziemy umieszczać również informacje o nowościach wydawniczych, polecanych książkach i wydarzeniach organizowanych w ramach biblioteki.

Obszerny księgozbiór biblioteczny będzie uzupełniany systematycznie. Jednak już dziś chcielibyśmy zaprezentować Państwu nasz dotychczas opracowany katalog i zachęcić dzieci oraz Państwa do skorzystania z wypożyczalni online. Jednak pojawienie się nowej funkcjonalności nie oznacza, że rezygnujemy z tradycyjnego zamawiania. Wypożyczenia teraz będą odbywały się w dwóch systemach:

 • tradycyjnym – papierowym;
 • elektronicznym – w chmurze;

Biblioteka również dla rodziców

Chcielibyśmy, aby szkolna biblioteka stała się miejscem dostępnym dla wszystkich członków naszej szkolnej społeczności. Dlatego udostępniamy nasz katalog również Państwu. W ramach Strefy Rodzica mogą Państwo wypożyczać książki także dla siebie. Planujemy poszerzać kolekcję książek poświęconych rodzicielstwu, edukacji i psychologii rozwoju dziecka. Pragniemy, aby biblioteka była uzupełnieniem Akademii Rodzica TAK. Wiemy wszak, że rodzicielstwo to bardzo trudna sztuka. A w dodatku nie uczą jej w żadnej ze szkół.

Centrum Wymiany Książek

Dobrymi książkami zawsze warto się dzielić z innymi. Dlatego zachęcamy Państwa do pożyczania innym swoich książek. Jako biblioteka chcemy w tym Państwu pomóc. Mogą Państwo udostępniać nam swoje książki, a my umożliwimy ich wypożyczenie kolejnym osobom. W każdej chwili mogą Państwo poprosić o zwrot swoich książek. I gdy tylko wrócą z wypożyczenia, oddamy je Państwu z powrotem.

PANI AGNIESZKA POLECA

Jesper Juul, Twoje kompetentne dziecko. Dlaczego powinniśmy traktować dzieci poważniej?Jesper Juul, „NIE” z miłości. Mądry rodzic – silne dziecko.

Pani Agnieszka poleca… Recenzja książki „NIE” z miłości, autorstwa Jespera Juula. Warto przeczytać.

Czytaj więcej »

 

Jesper Juul, Twoje kompetentne dziecko. Dlaczego powinniśmy traktować dzieci poważniej?Jesper Juul, Twoje kompetentne dziecko. Dlaczego powinniśmy traktować dzieci poważniej?

Pani Agnieszka poleca… Recenzja książki „Twoje kompetentne dziecko” autorstwa Jespera Juula. Warto przeczytać.

Czytaj więcej »

STREFA DZIECKA

Olga Płocińska, Oddam brata w dobre ręce!

Okładka książki Oddam brata w dobre ręce!Malwinka ma sześć lat, gdy na świecie pojawia się jej młodszy brat. Niestety nie jest to dobry kompan do zabawy. Marudzi, płacze, wymaga ciągłej uwagi.  To wszystko rodzi wiele frustracji w życiu dziewczynki. Aby choć trochę poradzić sobie z emocjami, dziewczynka prowadzi pamiętnik, w którym opisuje swoje smutki, złość, ale także „wesołe przypadki” z życia starszej siostry. Czy Malwina zaakceptuje w końcu małego brata? Przekonajcie się sami.

Zarezerwuj »

STREFA RODZICA

Autyzm... Co to dla mnie znaczy? Podręcznik z ćwiczeniami dla dzieci i dorosłych ze spektrum autyzmu - Faherty CatherineCatherine Faherty, Autyzm…Co to dla mnie znaczy? Podręcznik z ćwiczeniami dla dzieci i dorosłych ze spektrum autyzmu „Catherine Faherty oferuje podejście poszerzające rozumienie autyzmu – zachęca osoby autystyczne do lepszego poznawania siebie samych. Jej podręcznik jest dla dzieci autystycznych skarbnicą wiedzy, która pozwala im uświadomić sobie własną naturę, zrozumieć ją i zwiększyć poczucie własnej wartości. Taka publikacja bardzo by pomogła mojej rodzinie i mnie, kiedy byłem dzieckiem”. Dave Spicer, zdiagnozowany w wieku 46 lat Catherine Faherty pracowała przy międzynarodowym programie TEACCH w Asheville w Północnej Karolinie w charakterze konsultantki dla rodziców, terapeutki dla dzieci i dorosłych, a także konsultantki programów szkolnych. Jest trenerką nauczycieli i innych profesjonalistów. (opis  wydawcy)

Zarezerwuj »

Aby zalogować się do konta czytelnika konieczny jest adres mailowy.

Klasy 1-3 SP

 1. Dzieciom z klas 1-3 SP został przypisany podany przez rodziców adres email – taki sam jak do e-dziennika.
 2. Logując się do biblioteki, proszę użyć hasła stosowanego w dzienniku elektronicznym. Dzięki temu będziecie Państwo mogli razem z dzieckiem przeglądać katalogi oraz śledzić konto biblioteczne.

Pozostali uczniowie

 1. Dzieciom starszym przypisany został ich szkolny adres email: imię.nazwisko@uczen.tak.opole.pl. Starsze dzieci posługują się nim podczas zajęć informatycznych.
 2. W tym wypadku hasło do biblioteki online należy dopiero ustawić. By to zrobić w oknie logowania, proszę wybrać zakładkę 'przywróć dostęp’ i postępować zgodnie z otrzymanymi na maila instrukcjami.

W ramach systemu MOL NET+ czytelnicy otrzymują:

  • Automatyczne przejście pomiędzy kontem w MOL NET+ a kontem ucznia w dzienniku elektronicznym UONET+.
  • Intuicyjne wyszukiwanie zbiorów (z opcją podpowiedzi podczas wpisywania tekstu).
  • Zawężanie listy z wynikami za pomocą doskonale znanego uczniom mechanizmu faceted search.
  • Możliwość rezerwacji zasobów biblioteki o każdej porze z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do internetu (komputer, tablet, telefon komórkowy).
  • Podgląd aktualnych zestawień bibliograficznych tworzonych przez bibliotekarza, takich jak nowości czy zestawienia lektur.
  • Możliwość przeglądania własnego konta wypożyczeń, gdzie znajdują się między innymi informacje o pozycjach zarezerwowanych (termin odbioru), wypożyczonych (możliwość prolongaty) i przetrzymywanych.

We wszelkich sprawach związanych z pracą biblioteki i logowaniem można kontaktować się z panią Agnieszką Jarosz bezpośrednio, telefonicznie lub mailowo: biblioteka@tak.opole.pl.

Biblioteka na Barlickiego – lektury udostępnia nauczyciel edukcji wczesnoszkolnej pani Alksandra Zimek.  Biblioteka na Kropidły otwarta we wtorki i czwartki w godzinach 7.30 -13.00 .  Jeśli biblioteka jest zamknięta, to oznacza, że nauczyciel bibliotekarz prawdopodobnie prowadzi zajęcia lub jest na dyżurze. Ze względu na procedury związane z COVID – 19, prosimy  o przychodzenie z listą tytułów, które chcemy wypożyczyć.

Regulamin pracy biblioteki szkolnej »

Regulamin wypożyczeń »