Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

Pandemia spowodowała, że nie możemy organizować spotkań z ciekawymi ludźmi, jednak dzięki nowym technologiom możemy spróbować “spotkać się na odległość”.

Klasy 6 miały wyjątkową lekcję języka polskiego. Chwilę przed Wielkanocą w poniedziałkowe przedpołudnie uczniowie mieli okazję spotkać się z Agnieszką Frączek, pisarką książek dla dzieci, autorką książki “Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą” czy “Złap byka za rogi, czyli półżartem o pułapkach językowych”. Poetka w swoich książkach popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie, np. o frazeologizmach czy najczęstszych błędach językowych, ale nie brakuje w jej utworach również barwnych historii o zwierzętach, np. o bliskich jej sercu kotach.

Spotkanie było to okazją do porozmawiania o tym, skąd pisarze czerpią inspirację do pisania swoich utworów, a także dlaczego warto starać się o to, byśmy popełniali jak najmniej błędów językowych. Oczywiście uczniowie mogli posłuchać pełnych językowego humoru utworów Agnieszki Frączek oraz zadać pisarce wiele ciekawych pytań. Było to bardzo inspirujące spotkanie.