Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny

Dziś rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Zabrzmiał pierwszy symboliczny dzwonek. Symboliczny również dlatego, że w Szkole TAK na co dzień nie używamy dzwonka. W zeszłym roku rozpoczęliśmy ten eksperyment i decydujemy się na jego kontynuowanie. Wierzymy, że odpowiedzialność za pilnowanie czasu pomaga naszym dzieciakom lepiej nim na co dzień zarządzać.

Serdecznie witamy uczniów klas pierwszych, dla których nadchodzi czas wielkich zmian w życiu. Dołożymy wszelkich starań, by stworzyć Wam atmosferę, w której będziecie się czuli bezpiecznie. Chcemy, byście mogli nadal rozwijać się i poznawać świat w swoim tempie i według swoich preferencji. Byście nie utracili radości odkrywania, z którą przychodzicie do naszej szkoły. Chcemy Wam dać przede wszystkim wiarę we własne możliwości, bo wiemy że człowiek wierzący w siebie i znający swój potencjał jest w stanie nauczyć się wszystkiego w każdym wieku. Ale na początku tej drogi trzeba być bardzo cierpliwym i wspierającym, ponieważ bardzo łatwo możną taką wiarę osłabić i zahamować proces Waszego rozwoju. Dlatego proponujemy model edukacji polegający na

  • współpracy zamiast rywalizacji,
  • informacji zwrotnej zamiast oceniania,
  • wspieraniu zamiast wyręczania.

Zdecydowaliśmy, że nadchodzący rok szkolny będzie rokiem muzyki. Wspólnie z dziećmi będziemy pracować nad uszczegółowieniem naszego rocznego projektu. Jak zwykle w tym roku czeka nas mnóstwo edukacyjnych przygód. Serdecznie wszystkich zapraszamy do aktywnego udziału.