Różni, lecz równie ważni

Różni, lecz równie ważni

Z okazji Światowego Dnia Autyzmu Przedszkole TAK organizuje I Kampanię Społeczną pod hasłem ”Jesteśmy różni, lecz równie ważni”, promującą edukację włączającą. Koncepcja ta wychodzi z założenia, że wszystkie dzieci mają prawo uczyć się w placówkach ogólnodostępnych, rozwijając poczucie pełnej przynależności do zbiorowości przedszkolnej i szkolnej.

Dnia 2.04.2015 o godz. 9:30 spotykamy się na parkingu przed NCPP, gdzie nastąpi wspólnie ozdobienie wielkogabarytowego niebieskiego krokusa przez uczestników kampanii. Następnie wyruszymy pod Wieżę Piastowską, gdzie Książę TAKuś zaprosi Księżniczkę TAKunię z długim niebieskim warkoczem, zrobionym przez Placówki włączające się w naszą akcję. Warkocz ten będzie symbolem łączenia odmiennych zachowań, tolerancji i wzajemnego szacunku do siebie. O godzinie 10:00 nastąpi łączenie warkoczy stworzonych przez różne placówki, który Księżniczka i Książę zawieszą z Wieży Piastowskiej. W godzinach od 10:00 do 12:00 można bezpłatne wejść na Wieżę Piastowską i wspólne zwiedzać ją w towarzystwie TAKusia i TAKunii.

Kampania prowadzona pod Patronatem Prezydenta Miasta Opola.

Zapraszamy do włączenia się do naszej akcji poprzez przygotowanie niebieskiego warkocza symbolizującego Światowy Dzień Autyzmu. Jeśli dołączą się Państwo do kampanii, prosimy o zgłoszenie swojego udziału do naszej placówki e-mail: przedszkole@tak.opole.pl lub telefonicznie 600 089 885 do dnia 31.03.2015 r. Jeśli placówka nie będzie mogła brać udziału w korowodzie, można przyłączyć się do naszej akcji wykonując długi niebieski warkocz z logo państwa placówki, wykonany techniką dowolną. Nasi pracownicy odbiorą wasze dzieło z placówki w dniu 31.03.2015r.