Rodzinnie i zabawnie

Rodzinnie i zabawnie

W poniedziałek u Pszczółek i Żabek odbyły się zajęcia otwarte oraz uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Nasze przedszkolaki zaprosiły do siebie, ukochanych rodziców. Zajęcia otwarte poświęcone były na zadania matematyczne, językowe i logiczne jak również bajki, jakie rodzice czytają swoim dzieciom na dobranoc.

Przy pomocy zabaw tropiących, przedszkolaki zostały „wciągnięte” w przygody „Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków”. Dzieci poszukiwały ukrytych w sali kopert, aby dowiedzieć się jakie zadania, czekają przed nimi do wykonania. Treść zadania z koperty czytał za każdym razem inny rodzic. Przedszkolaki poszukiwały m.in. zaginionych krasnoludków, przeliczały je, zwracały uwagę na ich „znaki szczególne”. Wspólne z rodzicami zaśpiewały piosenkę o krasnoludkach, naśladując ich ruchy, mówiły wiersze a także wspólnie wykonaliśmy sznurkowe serca.

Dzieci poczęstowały swoich rodziców samodzielnie wykonaną owocową galaretką i wręczyły rodzicom prezenty. Później rodzice mieli okazję obejrzeć krótki występ taneczno-wokalny przygotowany z okazji „Dnia Mamy i Taty.” Było wspaniale i wzruszająco. Serdecznie dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie!