Quiz z native speakerem

Quiz z native speakerem

Na lekcję języka angielskiego zaprosiliśmy native speakera, który przygotował dla naszych uczniów quiz. Zadanie składało się z sześciu rund.

Pierwsza dotyczyła dopasowania do obrazków flag nazw 15 europejskich państw.

Druga runda. Często tytuły filmów, które znamy znacznie odbiegają od swojej oryginalnej wersji. Jednym z z najbardziej znanych tego przykładów jest film “Szklana pułapka”, który po angielsku nazywa się “Die Hard”. Uczniowie musieli się w tej rundzie wykazać znajomością tych oryginalnych tytułów lub zdolnością do kojarzenia tych często znacznie odbiegających od siebie nazw.

Trzecia runda zatytułowana “Britain is a weird place” (“Wielka Brytania to dziwne miejsce”) zawierała pytania typu: “Który słynny zespół nazywał się początkowo Johnny and the Moondogs?” (Odpowiedź: The Beatles).

Runda czwarta natomiast była nieco bardziej skomplikowana. Z każdej z pięciu drużyn uczniowie mieli za zadanie wytypować reprezentanta, który dostawał kartkę z jakimś napisem. Odpowiednio: „umiem latać”, “jem tylko mięso”, ”jestem Amerykaninem”, “żyję w morzu”, “nie jestem realny”. Po wypowiedzeniu przez prowadzącego jakiejś nazwy – np. Spongebob – miały wstać osoby, które posiadają kartkę z opisem zgodnym z podanym hasłem – w tym wypadku: nierealny, Amerykanin, żyje w morzu.

Runda piąta to dziwne słowa w języku angielskim.

Runda szósta polegała na rozpoznawaniu, z którego kraju pochodzi dany utwór muzyczny.

IMG_7148 IMG_7150 IMG_7151 IMG_7152 IMG_7153 IMG_7155