Stare dzieje i nowe technologie

Stare dzieje i nowe technologie

Kahoot

Niedawno obchodziliśmy święto narodowe, upamiętniające ustanowienie przez Sejm Wielki Rzeczpospolitej Obojga Narodów pierwszej w nowożytnej Europie konstytucji. Z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych gimnazjalistów quiz, który sprawdzał ich wiedzę związaną z tamtymi wydarzeniami.

Tutaj po raz kolejny bardzo pomocna okazała się aplikacja mobilna Kahoot, która technologicznie umożliwia uczestnictwo uczniów w takim quizie w czasie rzeczywistym. Kahoot dostarcza uczestnikom gry nie lada emocji. Odpowiedzi udziela się na czas, pojawia się pierwiastek rywalizacji i mamy do czynienia z natychmiastowym komunikatem zwrotnym.  Jak to wszystko działa?

Nauczyciel prowadzący przygotowuje quiz w ramach aplikacji Kahoot (określa pytania i ustala zasady np. czas odpowiedzi). Podczas zajęć uczniowie za pomocą swoich urządzeń mobilnych wchodzą na stronę logowania, gdzie wpisują odpowiedni kod quizu – podany im przez nauczyciela. Aplikacja prosi ich wtedy o podanie nazwy uczestnika gry. W ten sposób wszyscy uczestniczą w jednej grze i mogą odpowiadać na pytania w czasie rzeczywistym. Aplikacja automatycznie zlicza punkty za udzielone odpowiedzi i wyświetla kolejność uczestników gry w tabeli. Dzięki temu od razu wiadomo, która drużyny prowadzą i jaka dzieli ich odległość punktowa. Na zakończenie gry można zobaczyć szczegółowe statystyki ogólne oraz dla poszczególnych drużyn.

W quizie zwyciężyła reprezentacja kl. 2g. Serdecznie gratulujemy.