Quiz na Dzień Języków Obcych

Quiz na Dzień Języków Obcych

26 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w Szkole TAK odbył się quiz, który poprowadził zaprzyjaźniony z nami native speaker Philip Lacy.

Uczniowie klas szóstych rywalizowali w 3-4 osobowych drużynach, a quiz składał się z 4 rund. Pierwsza runda dotyczyła bohaterów popularnych filmów bądź gier – trzeba było ich rozpoznać.

Druga runda zatytułowana Impossible Round polegała na dopasowaniu ciekawych słów w języku angielskim do ich definicji. Pojawiły się bardzo rzadkie wyrazy absquatulate (uciec z czymś skradzionym), tatterdemallion (dziecko w brudnych zniszczonych ubraniach) oraz borborygmus (burczenie w brzuchu).

Trzecia runda to popularne polskie przysłowia. Czytał je Phil, co bardzo rozbawiło uczniów. Czasem poprawiali jego wymowę i bili brawo jak dobrze powiedział :). Należało je przyporządkować do przysłów angielskich. Pojawiły się takie konstrukcje jak:

  • To pull sb’s leg (Zrobić kogoś w konia),
  • Don’t teach your grandma to suck eggs (Nie ucz ojca dzieci robić)

Ostatnia runda to runda muzyczna. Zadaniem uczestników quizu było rozpoznanie w jakim języku piosenka jest zaśpiewana. Pojawiły się piosenki w językach m.in walijskim, zulu, londyńskim cockney, gaelic, czeskim, polskim, koreańskim, japońskim).