Temat tygodnia: Przygotowania do zimy

Temat tygodnia: Przygotowania do zimy

Mamy za sobą pierwszy temat dotyczący zbliżającej się zimy w grupie Biedronki. Przedszkolaki intensywnie pracowały w ciągu minionego tygodnia. Dowiedziały się między innymi, w jaki sposób różne zwierzaki przygotowują się do zimy. Z zapałem rozwiązywały też zagadki o leśnych zwierzętach.

Stworzyliśmy wspólną pracę plastyczną pt. „Jesienne wiewiórki”, której rezultaty możecie podziwiać na korytarzu. Zespołowe działanie niezwykle integruje! Przedszkolaki z wielką radością dzieliły na sylaby wyrazy: wiewiórka, wiatr, jeż, niedźwiedź, dzik, zając, sarna. Dowiedziały się również, jak i czym dokarmiać zwierzęta zimujące w Polsce oraz czym różni się karmnik od paśnika. Zapewne podzieliły się już z Wami tą wiedzą.

W tym tygodniu również wprowadziliśmy liczbę 5. Oprócz liczby 5 wprowadziliśmy też literę Y,y, dzięki której dzieci mogły utrwalić liczbę mnogą wyrazów. Dzieci doskonaliły umiejętność rozróżniania jej wśród innych liczb.

W kolejnym tygodniu w naszym przedszkolu poczujecie już świąteczny nastrój. Zaczynamy tematykę związaną z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia.