Przygotowania do Wielkanocy

Przygotowania do Wielkanocy

W szkole przygotowania do świąt rozpoczęliśmy już 10 marca, kiedy swoją akcję wielkanocną rozpoczęła grupa TAK Pomagam. W tym czasie w nasi uczniowie uczestniczyli w wielu wydarzeniach o tematyce wielkanocnej.

Warsztaty kulinarne

Po raz kolejny zrobiliśmy użytek z naszej kuchni. Tym razem postanowiliśmy dać naszym uczniom okazję do nauczenia się przyrządzania tradycyjnych potraw wielkanocnych. Klasa 6b gotowała świąteczny żurek na tradycyjnym domowym zakwasie. Młodzież zrobiła też sałatkę jarzynową oraz upiekła babkę piaskową i szarlotkę. Klasa 2b poszła o krok dalej. Jej uczniowie przygotowali samodzielnie wielkanocne śniadanie. Na wielkanocnym stole nie mogło zabraknąć jajek, rzeżuchy, stroików z pszenicy i owsa, sałatek i wesołych wiosennych kanapek.

Wycieczka do Biblioteki Austriackiej

Uczniowie klasy 5b w ramach programu roku na języku niemieckim wzięli udział w imprezie zorganizowanej przez Bibliotekę Austriacką na temat „Tradycji i zwyczajów obchodzenia Świąt Wielkanocnych w krajach niemieckojęzycznych”. Na zajęciach dowiedzieli się wielu ciekawostek oraz o podobieństwach i różnicach organizowani czasu przedświątecznego i samych świąt w Polsce, Niemczech, Austrii.

IMG_1240II Opolskie Śniadanie Wielkanocne

Wspólnie z naszymi uczniami z klas 1-3 przygotowaliśmy stoisko w ramach II Opolskiego Śniadania Wielkanocnego. To wydarzenie organizowane przez władze miasta, podczas którego opolanie mogli wziąć udział w degustacji potraw wielkanocnych i najeść się dowoli żuru rozlewanego przez samego Prezydenta Opola. Nasi uczniowie częstowali przybyłych gości naszymi szkolnymi wyrobami kulinarnymi.

Akcja Wielkanocna TAK Pomagam

Podczas 2-tygodniowej akcji uczniowie z Funduszu TAK Pomagam sprzedawali w szkole piękne ozdoby wielkanocne przygotowywane przez uczniów i pracowników naszej szkoły. Zysk z całej akcji zostanie przeznaczony na potrzebujące pomocy dzieci, którymi opiekuje się fundusz.

Ostatniego dnia przed przerwą świąteczną nasi uczniowie uczestniczyli w uroczystej mszy szkolnej.

Warsztaty kulinarne
Wycieczka do Biblioteki Austriackiej
P3140227 Biblioteka Austriacka 1 P3140238
II Opolskie Śniadanie Wielkanocne
IMG_1236 IMG_1240 IMG_1245
Akcja Wielkanocna TAK Pomagam
IMG_0897 IMG_0894 IMG_0898 IMG_0899 IMG_0900 IMG_0901